Salı , 20 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 52. Ordu » 14. Vosvos Şenliği başladı
14. Vosvos Şenliği başladı

14. Vosvos Şenliği başladı

14. Vosvos Şenliği başladı : Ordu Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen 200’ün üzerinde Vosvos tutkununun katıldığı 14. Vosvos Şenliği başladı.

Volkswagen’in tüm dünyada hala büyük ilgi gören efsanevi Bettle modeline gönül verenler, Ordu’da düzenlenen 14. Vosvos Şenliği’nde bir araya geldi. 26 Haziran’da başlayan ve 02 Temmuz’da sona erecek olan şenlik kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanından gelen Vosvos’lar için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda tören düzenlendi.

Programa Vali İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Genel Sekreter Bülent Civelek, Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olğun, Belediye Başkanları, Daire Başkanları ve Vosvos tutkunları katıldı.

VALİ BALKANLIOĞLU, “GÖREVE GELDİĞİMİZDE BU ŞEHRİN GÜZELLİĞİNE ÂŞIK OLDUK”

Vali İrfan Balkanlıoğlu törende yaptığı konuşmada, Ordu ilinin güzelliğine âşık olduğunu ve bu güzellikleri başkalarının da görmesi için çalıştığını söyleyerek, “Ordu ilimizde göreve başladığımızda biz, bu şehrin güzelliklerine âşık olduk ve bu güzellikleri başkalarının da görmesi gerektiğine inandık. Bu amaçla sosyal medya fenomenlerini, gezginleri, gazetecileri, televizyoncuları ve turizmcileri davet ederek ilimizin gizli kalmış güzelliklerini yurt içinde ve yurt dışında tanıtmaya çalıştık. Bugün Suudi Arabistan televizyonlarında Ordumuzu tanıtan reklamlar yayınlanıyor ve insanlar ilimizi görmeye davet ediliyor. Önümüzdeki günlerde Arap turistler uçakla Ordu ilimize gelecek. Yurt içinden ve yurt dışından insanlar, gelip buraları görecek ve yüzlerce arkadaşlarına Ordu’yu anlatacak. İnşallah bundan sonra, fındıktan sonra turizm de Ordu için önemli bir gelir kaynağı olacak” dedi.

MİLLETVEKİLİ GÜNDOĞDU, “ORDU TURİZMDE ÇOK MESAFE KATETTİ”

AK Parti Milletvekili Metin Gündoğdu, Vosvos’ların Ordu’nun tanıtımına büyük katkı sağladığını belirterek, “Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun gayretleri ve Ordu Büyükşehir Belediyemizin çalışmaları sayesinde son üç yılda ilimiz turizm alanında çok mesafe katetti. Düzenlenen bu şenliğe ve tanıtım çalışmalarına verilecek her türlü destek, ilimizin gelişimine katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

BAŞKAN VEKİLİ ÇORUH, “ORDU BUGÜN TURİZMDE MARKA ŞEHİR OLDU”

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Ordu’da turizmin gelişmesi için çalıştıklarını kaydederek, “Ordumuzun Büyükşehir olmadan önce büyük oranda tarıma dayalı bir ekonomisi vardı ancak Sayın Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’nun gayretleri ve Büyükşehir Belediyemizin ‘Her şey Ordu için’ sloganıyla yürüttüğü çalışmalar sayesinde bugün ilimiz turizmde marka şehir oldu. Bu anlamda 14. Vosvos Şenliği’nin ilimizin tanıtımı açısından çok önemli bir fırsat olduğunu ve kentimizin güzelliklerinin ulusal ve uluslararası alanda geniş kitlelere ulaştırılmasına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Doğa Aktiviteleri Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Şükrü Odabaşı, Vosvos tutkunlarıyla birlikte Ordu’nun yaylalarını gezeceklerini belirterek, Ordu ili için kazanılan her bir turistin önemli olduğunu ve bu turistlerin izlenim ve değerlendirmelerini arkadaşlarıyla paylaşarak Ordu ilinin tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi.

Törenin sonunda, şenliğin düzenlenmesine katkı sağlayan kurum temsilcilerine plaket takdim edilmesinin ardından Vosvos’lar, Kabadüz ilçesi Çambaşı Yaylası Çelikkıran Obası’ndaki kamp alanına doğru hareket etti.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*