Salı , 20 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 52. Ordu » 2017’de Ordu Büyükşehir’den Yola 221 Milyonluk Yatırım
2017’de Ordu Büyükşehir’den Yola 221 Milyonluk Yatırım

2017’de Ordu Büyükşehir’den Yola 221 Milyonluk Yatırım

2017 yılı için yol yatırımlarına 221 milyon TL kaynak ayıran Ordu Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesinin ilçelerdeki yol yatırımlarını aralıksız sürdürdüğünü belirten Başkan Enver Yılmaz, “Türkiye’de kırsal yol ağı en uzun ikinci il olan Ordu’muzda yol inşa etmek zannedildiği kadar kolay değil. Ekiplerimiz, evladiyelik yollar yapmak için çalışmalarını ivedilikle sürdürüyor. Önce yolun altyapısı ve genişletmesini ardından sanat yapılarını tamamlıyor ve daha sonra sıcak asfalt uygulaması gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir olarak, zoru başararak vatandaşlarımızın hizmetine yeni yollar açıyoruz. Bu kapsamda, 2017 yılı sonuna kadar ilimizin yolları için 221 milyon TL yatırım yapmış olacağız. Ordu, tamamlanan yolları ve diğer yatırımlarıyla birlikte model bir kent olacak” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesinin son günlerde sürdürdüğü altyapı ve yol çalışmalarının bazıları ise şöyle:

ALTINORDU

Bucak Mahallesi Şahincili Caddesi’nde 600 metrede kazı-dolgu çalışması sürüyor. 1.100 metrenin yağmur suyu hattı çalışması tamamlanmış olup, 500 metrede üstyapı alt temel çalışması ise devam ediyor. Organize Sanayi 1159 No’lu Sokak’ta sıcak asfalt dökümü tamamlandı. Nizamettin Mahallesi Boztepe yolunda sanat yapıları, terasman ve zemin iyileştirme çalışmaları devam ediyor. Akyazı Mahallesi 1068 No’lu Sokak’ta yağmur suyu ızgarası döşeme çalışması tamamlandı, terasman çalışması ise başlayacak. Akyazı Mahallesi 817 No’lu Sokak’ta kazı-dolgu-terasman çalışması, 818 No’lu Sokak’ta yağmur suyu mazgal çalışması, Kayabaşı-Topluca-Gökömer grup yolunda sıcak asfalt öncesi reglaj çalışması, Şirinevler Mahallesi Nihat Şahin Caddesi’nde PMT serim çalışması, Şahincili Mahallesi Polatlı Şehitleri Caddesi kazı-dolgu çalışması ve Şahincili Mahallesi 561 No’lu Sokak’ta menfez üstü dolgu serme-sıkıştırma çalışması devam ediyor. Çakal-Çıkmaz Mezarlığı kavşağı kazı-dolgu çalışması devam ederken, Şarkiye Mahallesi Kulluk Sokak’taki asfalt çalışması ise tamamlandı. Şarkiye Mahallesi 292 No’lu Sokak’ta asfalt çalışması tamamlanmış olup, Erenli Mahallesi sathi kaplama çalışması ise devam ediyor.

FATSA

Yeni Kumru Caddesi kazı-dolgu çalışması tamamlanmış olup, alt temel serim çalışması devam ediyor. Gürsu Sokak’ta kazı-dolgu çalışması, Reşadiye Caddesi’nde yağmur suyu hattı çalışması, Oluklu-Hatipli bağlantısı sıcak asfalt çalışması ve Kılıçlı-Tepecik-Aslancamii bağlantısı sıcak asfalt çalışması devam ediyor. Fatsa Ilıca Sarmaşık Yeşilyurt-Perşembe Çamarası bağlantısında sathi kaplama çalışması ve Fatsa Bolaman – Bozdoğan-Yaranoğlu – Kavraz Mahalle yolu bağlantısında sathi kaplama çalışması tamamlandı.

ULUBEY

Güzelyurt-Aydınlar-Durak-Koşaca bağlantısı asfalt öncesi PMT serim çalışması, Oyumgürgen Mahallesi sathi asfalt öncesi filler malzeme serim çalışması ve Çağlayan Mahallesi sathi asfalt öncesi astarlama çalışması devam ediyor.

KORGAN

Çayırkent Mahallesi Fatih mevkiinde sathi asfalt kaplama, Korgan Beypınarı Mahallesi’nde sathi asfalt kaplama, Korgan ilçe merkezinde sıcak asfalt çalışması ve Korgan-Çamlı- Çiftlik- Çatalpınar arasında yol genişletme ve sanat yapısı çalışmaları devam ediyor.

GÖLKÖY

Çetilli-Ahmetli-Direkli bağlantısı asfalt çalışması, Alanyurt – Karahasan – Düzyayla Mahellesi bağlantı yolu asfalt öncesi zayıf zemin kazısı ve reglaj çalışması devam ediyor.

AYBASTI

Aybastı Beştam-Alankent bağlantısı sıcak asfalt çalışması devam ediyor. Sağlık-Esenli-Muratyeri-Çakırlı-Fındıklıdüz bağlantısı sathi asfalt kaplama çalışması ise tamamlandı.

Öte yandan Mesudiye Dayılı Göçbey yolunda alt temel çalışması, Gürgentepe Hasancık-Bahtiyarlar-Fatsa bağlantısında PMT serim çalışması, Çaybaşı-İkizce bağlantısı sıcak asfalt öncesi alt temel serim çalışması, Çamaş Şirinköy-Sakargeriş bağlantısında sıcak asfalt öncesi yol onarım çalışması ve Kumru Fizme-Beyceli bağlantısında sıcak asfalt öncesi sanat yapı imalatı devam ediyor.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*