Pazartesi , 26 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 45. Manisa » 37 Kilometrelik Grup Yolunda Asfalta Kavuşuyor
37 Kilometrelik Grup Yolunda Asfalta Kavuşuyor

37 Kilometrelik Grup Yolunda Asfalta Kavuşuyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı Kırkağaç’ta 37 kilometrelik grup yolunda asfalt çalışmalarına başladı. Daire Başkanı Fevzi Demir, Kırkağaç Koordinatörü Ali Rıza Duman ve Mahalle Muhtarı ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Bölgede bulunan mahalleleri mağdur etmemek adına çalışmalara başlanıldığını belirten Daire Başkanı Fevzi Demir, çalışmaların yaklaşık bir hafta içerisinde tamamlanacağını ve yolun yenilenmiş haliyle vatandaşların kullanımına sunulacağını söyledi.

İl genelinde asfalt çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kırkağaç’ta 37 kilometrelik grup yolunda da çalışmalarına start verdi. Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, Kırkağaç’a ziyarette bulunarak çalışmaları yerinde inceledi. Daire Başkanı Fevzi Demir’e incelemeleri esnasında Kırkağaç Koordinatörü Ali Rıza Duman, Güvendik Mahalle Muhtarı Hüseyin Uysal, Kınık Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Kıral ve Hacet Mahalle Muhtarı Arif Akdemir de eşlik etti. Mahalle Muhtarı ile bir araya gelen Daire Başkanı Fevzi Demir, muhtarlarla sohbet ederek, yolda gerçekleştirilen çalışmaları inceledi. Yolun Manisa-Balıkesir yolundan ayrıldığını ve 37 kilometrelik bir grup yolu olduğunu belirten Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, “Burası Çobanlar, Kınık, Güvendik, Hacet, Armutçuk, Orta, Dere, Ardıçlıburun, Dualar, Helimler, Çaltıcak mahallelerine giden grup yolu. Burada toplam 37 kilometrelik bir yol çalışması yapıyoruz. Muhtarlarımızın talepleri üzerine Kırkağaç Koordinatörümüz Ali Rıza Bey, bu problemi iletmişti. Biz de bunu asfalt programına almıştık. Ama biliyorsunuz asfalt ihalesine yapılan itirazlardan dolayı gecikmişti. Ama biz mahallelerimizi mağdur etmek istemedik. Mevsimin sonu olmasına rağmen ekiplerimiz bu yollarımıza girdiler. Temel malzemeleri çekildi ve alt yapısı tamamlandı. Şu an itibariyle de asfalt dökümüne başlandı. İnşallah buradaki 37 kilometrelik yolumuzu bir hafta içerisinde tamamlayacağız ve vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız” dedi.

Muhtarlar asfalt çalışmasından memnun
Yolda daha önce çok sıkıntılar çektiklerini anlatan Güvendik Mahalle Muhtarı Hüseyin Uysal ise, “Allah razı olsun. Asfalt yapılmaya başlandı. Çalışmalardan memnunuz” diye konuştu. Yolun kötü durumda olduğuna dair daha önce Koordinatörlüğe dilekçe verdiklerini belirten Kınık Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Kıral da, “Şu anda yolun yapılmasına başlandı. Cengiz başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi. Yolların daha önceden bozuk olduğunu dile getiren Hacet Mahalle Muhtarı Arif Akdemir de, “Allah razı olsun. Bizlere yardımcı oldular. Biraz zahmetli oldu ama inşallah tamamlanacak” ifadelerini kullandı.

Şoförler adına teşekkür etti
Güvendik-Gelenbe arasında servis taşımacılığı yapan Selçuk Özdemir ise şoförler adına Başkan Ergün’e teşekkürlerini iletti. Asfalt çalışmasından çok memnun olduklarını söyleyen Özdemir, “Son zamanlarda araçlarımız çok dökülmeye başlamıştı. Başkanımız bu konuya el attığı için çok teşekkür ederiz” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*