Pazar , 18 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Ahu ve Tevhit Sokakta düzenleme çalışmaları devam ediyor
Ahu ve Tevhit Sokakta düzenleme çalışmaları devam ediyor

Ahu ve Tevhit Sokakta düzenleme çalışmaları devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Özalper Mahallesi sınırlarında bulunan Aliya, Ahu ve Tevhit Sokakta değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmaları yapıyor.

3 sokakta da çevre düzenleme çalışmalarının büyük bölümünü tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, ince işleride yapıp 3 sokağıda sıcak asfalt ile asfaltlayacak.

340 metreuzunluğunda Aliya Sokakta,2 metrekaldırım,1.2 metrebisiklet yolu yapan Büyükşehir Belediyesi 68 ağaç dikip, 34 aydınlatma direği monte etti.470 metreuzunluğundaki Ahu Sokak’ta3 metregenişliğinde kaldırım,2 metregenişliğinde de cep otoparklar yapıldı.300 metreuzunluğundaki Tevhit Sokakta3.5 metregenişliğinde kaldırımlar,1.2 metregenişliğinde çift taraflı bisiklet yolları ile aydınlatma ve ağaçlandırma çalışmaları yapıldı.

Aliya Sokak’ın yol genişliği8 metre, Ahu Sokak’ın genişliği10.5 metre, Tevhit Sokağın genişliği ise12 metreolarak yapıldı. Eski SSK Hastanesinin bulunduğu bölgenin önemli derecede trafik yükünü çeken sokaklarda oluşan otopark sorunu da Aliya ve Ahu sokağın birleştiği noktalara yapılan araç otopark alanları ile ortadan kaldırıldı.

Yapılan çevre düzenleme çalışmalarını değerlendiren bölge halkı 3 sokağında trafiğinin yoğun olduğunu belirterek, “Büyükşehir Belediyemiz Özalper Mahallesinin ençok araç geçen sokaklarını güzel bir görünüme kavuşturdu. Özellikle otopark sorunu büyük oranda çözüldü. 3 Sokakta her şey düzene girdi. Şuan yolun asfaltlanmasını bekliyoruz. Birkaç küçük eksikte giderildiği sorun çözülmüş olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dediler.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*