Salı , 12 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 63. Şanlıurfa » Akçakale Kırsalı Büyükşehir İle Güçleniyor
Akçakale Kırsalı Büyükşehir İle Güçleniyor

Akçakale Kırsalı Büyükşehir İle Güçleniyor

Akçakale Kırsalı Büyükşehir İle Güçleniyor :Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinin yanı sıra 13 ayrı ilçede kırsal mahallelere de ağırlık vererek hizmetlerine devam ediyor.

Akçakale kırsalında yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, gerek yüklenici firma gerekse de kendi kurum araçlarıyla kırsal yolların standardını yükselterek halkın hizmetine sunmaya çalışıyor.

AKÇAKALE KIRSALINA 3 YILDA 215 KM SATHİ ASFALT SERİLDİ

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Nisan 2014’ten bu yana Akçakale kırsal mahallelerinde yürüttüğü çalışmalar kapsamında 3 yılda toplam 215 kilometre 1. Kat ve 2. Kat sathi asfaltın serdi.

Çalışmalar kapsamında Şehitnusretbey, İmamoğlu, Sınırgören, Köseören, Erler, Dalca, Çiçekli, İncidere, Göklü, Yukarı Beğdaş, Tepecik, Kardeşler, Keçili, Buket, Tatlıkuyu, Akyıldız, Oymakaya, Şen, Zenginova, Oğulcuk, Arıcan, Altıntepe, Güngören, Oyuklu, Akyıldız-Yaslıca, Cevher, Atlı, Kurudere, Akçalı, Gölbaşı, Berdil, Edebey, Duatepe, Güngörmez, Akyaprak, Türkan, Balca, Büyüktaş, Konacık, Aşağıderen, Yalıntaş, Arıcan, Yalıntaş, Kayalık, Anayol, Yeşerti, Şanlı, Nimet, Gündaş, Topçu, Pekmezli, Akçalı, Berdi ve Gölbaşı Mahalle yollarına 1. Kat sathi asfalt serimi tamamlandı.

2.Kat Sathi asfalt serimi kapsamında ise Dereli, Yarımtepe, Uzunyol, Kepezli, Aksahrınç, Ayyıldız, Zenginova, Zorlu, İşgören, Fatmakuyu, Aşağı Deren, Yukarı Deren, Kavalık, Pekmezli, Yeşiltepe, Kılıçlı, Narlıova, Maraztin, Tokaç, Akçalı, Zorlu, Gülveren, Sağlam, İkizce, Pınarcık, Alıncık, Yazlıca, Çömlekçi, Taşkınlar, Karatepe ve Akbilek ile Uzunyol mahallelerinde çalışmalar tamamlandı.

VATANDAŞLARDAN BÜYÜKŞEHİR’E TAM NOT

Akçakale kırsalında yürütülen hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Akçakaleliler, “Eskiden yollarımız yoktu. Allah Büyükşehir Belediyesi’nden razı olsun. Yolumuzu yaptılar bizi çamurdan ve çukurdan kurtardılar” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*