Cuma , 19 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 45. Manisa » Alaşehir’de Trafiği Rahatlatacak Kavşak Projesi Başlıyor
Alaşehir’de Trafiği Rahatlatacak Kavşak Projesi Başlıyor

Alaşehir’de Trafiği Rahatlatacak Kavşak Projesi Başlıyor

Alaşehir’de Trafiği Rahatlatacak Kavşak Projesi Başlıyor :Manisa Büyükşehir Belediyesi Alaşehir’de vatandaşların yıllardır hayalini kurduğu kavşak hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Sık sık yaşanan trafik kazaları ile gündeme gelen ve halk arasında Üzümlü Kavşak olarak bilinen mevcut alana modern bir kavşak yapımı için harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki günlerde yüklenici firmaya yer tesliminde bulunacak.

Alaşehir’in en önemli sorunlarından biri olan ve ilçede trafik güvenliğini tehlikeye sokması nedeniyle ilçe sakinlerinin yıllardır özlemini çektiği modern kavşak özlemi sona eriyor. Kula-Alaşehir ve Manisa-Denizli güzergâhında yer alan halk arasında Üzümlü Kavşak olarak bilinen mevcut alana yeni bir kavşak yapımı için harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, önümüzdeki günlerde yüklenici firmaya yer tesliminde bulunacak. Hem trafik akışını hızlandıracak, hem de yaşanabilecek kazaların bir nebze de olsa önüne geçecek olan kavşak hakkında teknik bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Başlangıç ve bitiş noktası olarak kenti 434 metrede geçecek olan kavşağın köprü uzunluğu 66 metre olacaktır. Kavşak taşıt ve yaya trafiğini sinyalize şekilde hizmet verecek. Battı-çıktı olarak tabir edilen köprülü kavşakta Manisa- Denizli güzergâhında bekleme yapmadan trafik akışı sağlanacak” dedi.

Alaşehir’in Özlemi Sona Eriyor
Önümüzdeki günlerde yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak kavşağın inşaat çalışmasının başlayacağını müjdeleyen Başkan Ergün, “Yapımına başlayacağımız kavşağın tamamlanmasıyla bölgede trafik güvenliği artacak, can ve mal kayıplarının önüne geçilecektir. Bu vesileyle ilçe sakinlerinin özlemini çektiği kavşağın Alaşehir’imize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*