Cumartesi , 16 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 06. Ankara » Ankara’da Kaldırımlara Bakım ve Onarım Çalışması
Ankara’da Kaldırımlara Bakım ve Onarım Çalışması

Ankara’da Kaldırımlara Bakım ve Onarım Çalışması

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan kış ayları öncesinde kent genelinde kaldırım bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını hızlandırdı.

Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı Kent Bakım ve Onarım Şubesi ekipleri, Ankara’nın merkez ve cevre ilçelerinde vatandaşlardan gelen talep ve bakım onarım programı kapsamında kaldırımlarda yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Kentleşme ve yol çalışmaları nedeniyle zaman zaman yıpranan bazalt kaldırımlardan eksilen veya yıpranan taşların tamamlanmasına çalışıldığını belirten Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı yetkilileri, ancak özel makinesi ile kaldırılabildiği için bazalt kaldırımda yedi ekiple onarım ve bakımın çalışması yapılabildiğini söylediler.

Büyükşehir yetkilileri, ALO 153’e ulaşan talepler doğrultusunda, insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlere öncelik verilerek, 50 bin metrekare bazalt kaldırım yapılacağını kaydettiler.

Yetkililer, aynı onarım projesi kapsamında “New Jersey” tipi bariyer onarımlarının da gerçekleştirileceğini ifade ettiler

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*