Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 58. Sivas » Asrın Projesi Mevlâna Tüneli’nde Sivas Halkı İftar Yaptı
Asrın Projesi Mevlâna Tüneli’nde Sivas Halkı İftar Yaptı

Asrın Projesi Mevlâna Tüneli’nde Sivas Halkı İftar Yaptı

Asrın Projesi Mevlâna Tüneli’nde Sivas Halkı İftar Yaptı :Sivas Belediyesi’nin en büyük projeleri arasında yer alan Mevlâna Tüneli farklı bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Tünel inşaatında Sivaslılar iftarda buluştu.

Belediye Başkanı Sami Aydın seçim öncesinde Sivas’ta artan araç trafiğinin ve oluşan trafik sorununun çözülmesi için yaptığı çalışmaların başında gelen kuzey trafik aksının en önemli parçası olan Mevlâna Tüneli bugün Sivaslıları iftarda ağırladı.

İftar programına Vali Davut Gül, Milletvekili Hilmi Bilgin, Sivas Garnizon Komutan Albay Mehmet Kip, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kuzu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar sonrasında konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın “Mevlâna Tüneli; İstanbul’da Marmaray nasıl iki kıtayı birbirine bağlıyorsa, Sivas’ın da doğusu ile batısını birbirine bağlıyor. Sivas için çok önemli bir proje tamamlandığında ilimizdeki trafik sorununu büyük ölçüde rahatlatacak bir çalışma.” diyerek, tünelle ilgili teknik bilgiler verdi.

AK Parti Milletvekili Hilmi Bilgin de “2002 yılından önce tünellerin yapımına başlanır ancak sonrası getirilmezdi. Bugün geldiğimiz noktanın göstergesi Mevlâna Tüneli’dir. Artık hükûmetin değil, belediyelerimizin tünel açtığını görüyoruz. Belediye Başkanımız ne vaat ettiyse gerçekleştiriyor kendisini ve ekibini kutluyorum.” dedi.

Vali Davut Gül ise, “Farklı bir iftar programında bir aradayız. Burada hem belediyemizin yaptığı çalışmayı yerinde görme fırsatımız oldu hem de vatandaşlarımızla bir araya geldik. Belediye başkanımızın öncülüğünde yapılan çalışmalar Sivas’ın gelişimine katkı sağlıyor. Bu projede tamamlandığında Sivas’ın ulaşım sorunu ortadan kalkacak.” ifadesini kullandı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*