Pazartesi , 26 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 52. Ordu » Aybastı-Toygar-Pelitözü bağlantısı sıcak asfalta kavuştu
Aybastı-Toygar-Pelitözü bağlantısı sıcak asfalta kavuştu

Aybastı-Toygar-Pelitözü bağlantısı sıcak asfalta kavuştu

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından geride bırakılan 3 yıllık süreçte 9 milyon 250 bin TL’lik yol yatırımının yapıldığı Aybastı ilçesinde, Toygar-Pelitözü bağlantısında başlatılan sıcak asfalt çalışması tamamlandı.

Başkan Enver Yılmaz, altyapısı sağlamlaştırılan 9 km’lik yolun konforlu bir yapıya kavuşturulduğunu söyledi.

BAŞKAN YILMAZ, “TOPLAM UZUNLUĞU 9 KM”

Büyükşehir Belediyesinin sıcak asfalt programına dâhil ederek bir bölümünü geçtiğimiz yıllarda asfaltladığı Aybastı-Toygar-Pelitözü bağlantısındaki çalışmalar tamamlandı. Başkan Yılmaz, “Aybastı ilçemizde geride bıraktığımız 3 yılda 9 milyon 250 bin TL’lik yol yatırımı gerçekleştirdik. Bu yıl ise 9 milyon 800 bin TL maliyetinde yol yatırımı yaparak 25 km yolu sıcak asfalt ile buluşturacağız. Bir bölümünü geçtiğimiz yıl sıcak asfalta kavuşturduğumuz toplam 9 km uzunluğa sahip Aybastı-Toygar-Pelitözü bağlantısındaki sıcak asfalt çalışmamızı tamamlayarak bu yolumuzu halkımızın hizmetine sunduk. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

“ALTYAPISI SAĞLAM YOLLAR İNŞA EDİYORUZ”

Sıcak asfalt çalışması öncesinde yolun altyapısının güçlendirildiğini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Altyapısı sağlam temeller üzerine kurulu, evladiyelik yollar inşa ediyoruz. Bu kapsamda önemli güzergâhlarımızdan olan Aybastı-Toygar-Pelitözü bağlantı yolunda 840 m3 taş duvar, 16.5 m menfez, yağmur suyundan korumak için 620 m koruge boru ve 1.330 m drenaj borusu inşa ettik. Aybastı’mızda daha konforlu bir ulaşım imkânını hemşehrilerimize sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*