Pazartesi , 26 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 65. Van » Bahçesaray İlçesi’nde 8 mahalleyi bir birine bağlayan yol asfaltlandı
Bahçesaray İlçesi’nde 8 mahalleyi bir birine bağlayan yol asfaltlandı

Bahçesaray İlçesi’nde 8 mahalleyi bir birine bağlayan yol asfaltlandı

Van Büyükşehir Belediyesi, Bahçesaray İlçesi’nde 8 mahalleyi bir birine bağlayan 30 kilometrelik yolu asfaltla kapladı. Mahalleli ilk kez asfaltla buluşmanın sevincini yaşadı.

Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkalığına bağlı ekipler, İlçelerdeki yol çalışmalara aralıksız devam ediyor. Yol yapım ekipler tarafından Bahçesaray İlçesi’nde TOKi, Kırmızı Köprü mevkii, Kaşıkçılar, Elmayaka, Peketli, Bağcılar, Liman, Altındere mahallelerini bir birine bağlayan 30 kilometrelik bölüm asfaltlandı. Yine yolun devamı olan 7 Mahallede de yol genişletme çalışmaları ve yağmur suyu drenaj çalışmaları aralıksız sürüyor.

Bahçesaray’da yaklaşık 1 ayda 8 Mahallenin yolunun asfaltlandığını belirten Belediye yetkilileri, yaz sonuna kadar yol güzergahın da bulunan 7 mahallenin de yolunun genişletilerek asfaltlanıp mahalle halkının hizmetine sunulacağını söyledi.

Köylerine ilk kez asfalt geldiğini söyleyen mahalle sakinleri “ Daha önce keskin virajlar nedeniyle özelikle kış aylarında çok sıkıntı yaşıyorduk. Hatta bu yollarda bir çok trafik kazası yaşadık. Kazalarda ölen yakınlarımız oldu. Çok şükür bu yıl Belediyemiz tarafından köy yallarımıza asfalt döküldü. Yollarımız genişletildi. Artık evimize, akrabalarımıza, sevdiklerimize gönül rahatlığıyla gidebiliyoruz. Allah devletimizden belediyemizden razı olsun” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*