Perşembe , 22 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 55. Samsun » Başkan Yılmaz Havza’da Çöken Yolu İnceledi
Başkan Yılmaz Havza’da Çöken Yolu İnceledi

Başkan Yılmaz Havza’da Çöken Yolu İnceledi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Havza Belediyesi’ni ziyaret ettikten sonra Doğançayır Mahallesi grup yolunda erozyon sonucu çöken beton yolda incelemelerde bulundu.

BAŞKAN YILMAZ AFET BÖLGESİNDE

Geçtiğimiz aylarda yaşanan erozyon sonucu çökmeler meydana gelen Doğançayır Mahallesi grup yolunda incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Allah’ın takdiri olan doğal afetlerin önüne maalesef geçemeyiz. Burada yaşanan erozyondan dolayı yolun bir kısmında çökmeler meydana gelmişti. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bu haberi aldığımızda hemen çalışma başlattık. Yolun onarılması için ekiplerimiz seferber oldu. Şu anda zeminde sağlamlaştırma çalışmaları yapılıyor. Büyük bir çalışma var bölgede. İnşallah önümüzdeki günlerde çalışmaları bitirerek yolu tekrardan kullanıma açacağız. Rabbim bir daha böyle bir afet yaşatmasın” diye konuştu.

ZOR OLACAK AMA YAPACAĞIZ

Beton yolun her zaman sağlamlığından bahsettiklerini hatırlatan Yılmaz, “Bir yol, bir yapı ne kadar sağlam olursa olsun doğal afetler karşısında tıpkı bir kibrit çöpü gibi tahrip olabiliyor. Keşke olmasaydı demekten öte bir şey yapamıyoruz. Can kaybı yaşanmadığına şükrediyoruz. Tekrar yapımına başladığımız yolun maliyetleri şimdi eskisine göre daha fazla olacak. Zeminde yapılan sağlamlaştırma çok külfetli. Ama yapacağız. Vatandaşa hizmet bizim en asli görevlerimizin başında gelir. O yüzden yılmadan yıkılmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

İncelemeleri sırasında Başkan Yılmaz’a Havza Belediye Başkanı Murat İkiz de eşlik etti.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*