Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 72. Batman » Batman Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Çalışmalarını Sürdürüyor
Batman Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Çalışmalarını Sürdürüyor

Batman Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Çalışmalarını Sürdürüyor

Batman Belediye Başkanlığı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, kent merkezinde yürüttüğü son altı aylık çalışmalarını kamuoyu ile paylaştı.

Kent içindeki sinyalizasyon sistemlerinin kurulumunu ve düzenli ileyişini takip eden müdürlük aynı zamanda ihtiyaç duyulan kavşaklardaki sinyalizasyon sistemi oluşturma çalışmalarını yürütüyor. Emekli TOKİ, Kıbrıs Şehitleri Bulvarı ile Mezopotamya Caddesinin kesiştiği kavşak, İkiz Kule kavşağı, Yeni Komando Kavşağı ve İHL Kavşağı kavşaklarında sinyalizasyon sistemi kuran müdürlük tespit çalışmalarının ardından ihtiyaç duyulan yeni yerlere de sistemin kurulacağını belirtti. Kent merkezindeki trafik akışının düzenli gerçekleşmesi için sintalizasyon sistemi kurulum ve bakım çalışmalarının yanı sıra ekipler yayaları cadde ve sokaklardaki araç hız tehlikesinden korumak için de son dönemde kentin faklı bölgelerinde yollara 600 metrelik kasis döşedi.

Şehiriçinde çalışan toplu taşıma araçlarının ruhsatlandırılması çalışmalarını takip eden Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri araçların kayıt altına alınması için çaba sarfediyor. Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, Batman kent merkezinde 334 adet şehir içi minibüsün Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet verdiği belirterek: “Son altı aylık çalışma içerisinde yönetmelik kapsamında minibüs ruhsatlarının yenilenmesi, ruhsat bedellerinin tahsil edilmesi ve kayıt altına alınması yine bu müdürlüğümüz tarafından sağlanmıştır” dedi.

İlimizde faaliyet gösteren okul servis araçlarının yönetmelik kapsamında 2016-2017 Eğitim ve Öğretim sezonunda 33 adet okul servisi firmasının bulunduğunu kaydeden Başkan Vekili AKSOY: “Bu firmalar çalışmalarını toplam 298 araç ile sürdürmektedir. İlimizde faaliyet gösteren özel servis araçlarına ilaveten, ilgili yönetmelik kapsamında 01.01.2017 – 16.06.2017 yılı itibarıyla 19 adet araca daha özel servis çalışma ruhsatı verilmiştir. Ruhsatlı taksi sayısı ise 139 adettir” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*