Perşembe , 22 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 21. Diyarbakır » Bismil’de kırsal mahalle yolları yenileniyor
Bismil’de kırsal mahalle yolları yenileniyor

Bismil’de kırsal mahalle yolları yenileniyor

Bismil’de kırsal mahalle yolları yenileniyor :Kentin 17 ilçesinde asfalt, yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,Bismil ilçesinin Oğuzlar, Akçay ve Tatlıçayır mahallelerine ulaşımı sağlayan 10 km’lik grup mahalle yolunda başlattığı asfalt sathi kaplama çalışmasını tamamladı.

Kent genelinde asfalt, yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, 17 ilçenin kırsal mahalle yollarında 1100 km hedefiyle başlattığı asfalt sathi kaplama çalışmaları da devam ediyor. Bismil ilçesinde kırsal mahalle yollarında 1. ve 2. kat asfalt sathi kaplama çalışması yürüten ekipler, mevsim normallerinin üzerine çıkan hava sıcaklıklarına rağmen çalışmalarını sürdürüyor.

Grup mahalle yolunda çalışmalar tamamlandı

Ekipler, Bismil ilçesinin Oğuzlar, Akçay ve Tatlıçayır mahallelerine ulaşımı sağlayan grup mahalle yolunda çalışma başlattı. Ekipler, iş makinalarıyla yürüttükleri çalışmada, 10 kilometrelik grup mahalle yolunun 1. kat asfalt sathi kaplamasını tamamladı.

203 km’lik mahalle yolları yenilecek

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bu yıl içinde ilçenin kırsal mahalle ve grup mahalle yollarında 85 km 1. kat, 118 km ise 2. kat asfalt sathi kaplama çalışması yapacak. Ekipler, ayrıca ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde 5 bin metrekarelik alana parke taşı döşeyecek.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*