Perşembe , 22 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Boran – Toygar Grup Yolu Asfaltlandı
Boran – Toygar Grup Yolu Asfaltlandı

Boran – Toygar Grup Yolu Asfaltlandı

Boran – Toygar Grup Yolu Asfaltlandı :Malatya Büyükşehir Belediyesi 5 km’lik yolda genişletme çalışması da yaptı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Battalgazi ilçesinde Boran ve Toygar mahallelerinin ulaşımını sağlayan grup yolunu asfaltladı.

Havaların ısınmasıyla birlikte saha çalışmalarına yoğunluk veren Büyükşehir Belediyesi, Boran ve Toygar mahallelerinin ulaşımını sağlayan5 kilometreuzunluğundaki grup yolunun kalan 2.6 kilometrelik bölümünü sıcak asfalt ile kapladı.

Geçtiğimiz yıl grup yolunun 2.4 kilometrelik bölümünü asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ise geriye kalan 2.6 kilometrelik bölümü asfaltlayarak yolu ulaşıma açtı.

Yol genişletme çalışması da yapıldı

Grup yolunun 1 kilometrelik bölümünde yol genişletme çalışması da yapan Büyükşehir Belediyesi,5 metregenişliğinde olan 1 kilometrelik bölümü10 metregenişliğine çıkardı. Yol genişletme çalışmaları sırasında perde duvar çalışması da yapan Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda yol üzerinde bulunan menfezleri de büyütmüştü.

Muhtardan teşekkür

Yapılan yol genişletme ve asfalt çalışmalarını değerlendiren Alacakapı Mahalle Muhtarı Nafiz Sayın, grup yolunun Boran ve Toygar mahalleleri dışında 3 mahalleye daha hizmet verdiğini, Büyükşehir Belediyesinin yol üzerinde uzun zamandır çalıştığını söyledi.

Grup yolunda genişletme çalışması da yapıldığını ifade eden Sayın, “Büyükşehir Belediyemiz grup yolunun girişini 5 metreden10 metregenişliğine çıkardı. Perde duvarlar ördü. Devlet Demiryolları da kendisine ait bölgede duvar ördü. Geçtiğimiz yıllarda MASKİ içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarını tamamlamıştı. Şimdi ise asfaltlanıyor. Dünya döndükçe hizmette devam edecek. Birlik beraberliğin olduğu her yerde sorunlar mutlak çözülür. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a mahallem adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*