Salı , 12 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 52. Ordu » Boztepe Yolunda Taş Duvar İmalatları Başladı
Boztepe Yolunda Taş Duvar İmalatları Başladı

Boztepe Yolunda Taş Duvar İmalatları Başladı

Boztepe Yolunda Taş Duvar İmalatları Başladı : Ordu Büyükşehir Belediyesinin şehrin en önemli turizm merkezlerinden olan Boztepe’ye ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla başlattığı çalışmalar devam ediyor.

15 m genişliğinde ve 3 şeritli olacak şekilde yüksek standartlara kavuşturulacak Boztepe yolunda genişletme çalışmaları sürerken taş duvar imalatları da başladı.

1,5 KM YOL GENİŞLETME VE 850 M TAŞ DUVAR İMALATI YAPILDI

Boztepe Teleferik İstasyonu’ndan Nizamettin Mezarlığı’na kadar olan 5,6 km’lik güzergâh üzerinde devam eden genişletme çalışmalarının istasyondan aşağı doğru olan 1,5 km’lik bölümü tamamlandı. Ardından genişletilen yolun kenarında toprak kayma riski olan yerlere yaklaşık 850 m uzunluğunda, 5 bin m3 taş duvar imalatı yapılarak yollar koruma altına alındı.

15 METRE GENİŞLİĞİNDE VE 3 ŞERİTLİ OLACAK

Yaklaşık 8 km’lik mevcut güzergâh üzerinde başlatılan çalışmalar tamamlandığında, Boztepe yolu 15 m genişliğinde ve 3 şeritli olacak. 12 m’si sıcak asfalt, 1,5 m’si kaldırım ve 1,5 m’si v kanal olacak yoldaki şeritlerin ikisi çıkış, biri de iniş için kullanılacak.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*