Pazartesi , 26 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 21. Diyarbakır » Büyükalp Caddesi’ne bin 300 ton asfalt serildi
Büyükalp Caddesi’ne bin 300 ton asfalt serildi

Büyükalp Caddesi’ne bin 300 ton asfalt serildi

Büyükalp Caddesi’ne bin 300 ton asfalt serildi :Nisan ayının başında asfalt sezonunu Yenişehir ilçesinde açan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Büyükalp Caddesi’ne toplam bin 300 ton sıcak asfalt serdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, nisan ayının başında başlattığı asfalt sezonunu Büyükalp Caddesi’nde sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şuana kadar ürettiği 19 bin ton sıcak asfaltın 13 bin tonunu cadde, sokak ve kavşaklarda; 6 bin ton asfaltı ise yama çalışmalarında kullandı. Büyükalp Caddesi’nde önce asfalt sökümünü tamamlayan ekipler, caddede asfalt serme çalışmalarına başladı. Ekipler, düzeltme tabakasını caddeye serdikten sonra 5 cm kalınlığında sıkıştırılmış sıcak asfalt döktü. Gün boyu yürütülen çalışmalar sonucu toplam bin 300 ton sıcak asfalt serilerek Büyükalp Caddesi boydan boya asfaltlandı.

Yol çizgileri çizilecek

Sıcak asfalt serilen bulvar, cadde ve sokaklara çalışmadan sonra trafik ve yaya akışının sağlıklı yapılabilmesi için yol çizgileri de çizilecek.

Çalışmalar devam edecek

Büyükalp Caddesi’nin asfaltlamasının ardından ekipler, hazırlık ve asfaltlama çalışmalarını Gevran, Lise ve Yaşar Kemal (Ekinciler) caddelerine kaydıracak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin startını verdiği asfalt sezonu, hava koşullarının uygun olması durumunda 2017 Aralık ayına kadar devam edecek.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*