Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 52. Ordu » Çakalçıkmaz Kavşağında Yeni Düzenlemeye Gidiliyor
Çakalçıkmaz Kavşağında Yeni Düzenlemeye Gidiliyor

Çakalçıkmaz Kavşağında Yeni Düzenlemeye Gidiliyor

Altınordu ilçesinde ulaşımla ilgili yaşanan sorunlara yeni projelerle çözüm üretmeye devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, kentin trafik akışında aksamalara neden kavşaklarda düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Başkan Enver Yılmaz, daha önce Atatürk Bulvarı üzerinde bazı kavşakları yeniden düzenlediklerini hatırlatarak, “Bu kez Çakalçıkmaz kavşağı için yeni bir proje hazırladık. Kentimizin trafiğinde önemli çıkış noktalarından biri olan bu kavşağımızda yaşanan trafik sorununu modern yöntemlerle çözmüş olacağız” dedi.

BÖLGENİN TRAFİK YÜKÜ HAFİFLEYECEK

Şahincili Mahallesi Çakalçıkmaz mevkiindeki kavşakta incelemelerde bulunan Başkan Yılmaz, yetkililerden bilgi alarak uygulanacak olan projeyi yerinde inceledi. Ulubey yönünden şehre giriş ve şehir içinden çıkışlarda aksamaların yaşandığı kavşakta yeni projeyle birlikte büyük bir rahatlama olacağına dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “Altınordu ilçesi Atatürk Bulvarı üzerinde Yeni Sanayi Kavşağı ve fındık figürlü kavşağın düzenlenmesinin ardından, Çakalçıkmaz kavşağında da benzer çalışma yapacağız. 4 şeride çıkaracağımız yol ve yeni kavşak düzenlemesiyle birlikte bu noktada yaşanan trafik sorununa neşter vuruyoruz. Kavşak bölgesinde kamulaştırma işlemlerini gerçekleştirdik. Hastanelerin de yer aldığı güzergâh, özellikle sabah ve akşam saatlerinde şehrin trafik yoğunluğunun en fazla olduğu önemli arterlerinden biriydi. Ulaşım Dairesi Başkanlığımızca yeni kavşak düzenlemesi her yönüyle projelendirildi. Allah izin verirse bir aksilik olmadığı takdirde burayı bir hafta içerisinde yeni hâliyle hizmete sunacağız. Yeni kavşakla birlikte hemşehrilerimiz, bu bölgede trafik akışında büyük bir rahatlık ve konfor yaşayacak” diye konuştu.

ÇEVRE YOLUNUN AÇILIŞIYLA KAVŞAĞIN ETKİSİ ARTACAK

Başkan Yılmaz, çevre yolunun hizmete girmesiyle birlikte yeni kavşağın öneminin daha da anlaşılacağını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak aldığımız bu tür tedbirlerin sonuçları, özellikle çevre yolunun açılışıyla birlikte etkisini daha da gösterecek. Bizim açımızdan önemli olan, Altınordu’nun 5-6 ilçemize ana çıkış noktalarından biri olan Çakalçıkmaz kavşağında modern bir trafik çözümü ortaya sunmuş olmamızdır. Kavşağımız yeni hâliyle hizmete girdiğinde herkes görecek ki yapılan çalışma halkımızın memnuniyetini en üst seviyeye çıkaracaktır. Çalışmalarımız esnasında yaşanacak aksaklıklar için de vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*