Salı , 12 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 18. Çankırı » Çankırı Belediyesinden Aşiyan Bölgesine Asma Çelik Köprü
Çankırı Belediyesinden Aşiyan Bölgesine Asma Çelik Köprü

Çankırı Belediyesinden Aşiyan Bölgesine Asma Çelik Köprü

Çankırı Belediyesinden Aşiyan Bölgesine Asma Çelik Köprü :Çankırı Belediyesi, Aşiyan Köprülü Kavşak çalışmaları nedeni ile Tatlıçay üzerinde bulunan köprünün kaldırılacak olmasından dolayı vatandaşların mağduriyetini gidermek için asma çelik köprü monte etti. Köprü, Belediye Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü tarafından kendi atölyesinde yapıldı.

Belediye tarafından projelendirilen ve Karayolları 15. Bölge Müdürlüğünce çalışmaları yürütülen Aşiyan Köprülü Kavşak Projesi sebebi ile Tatlıçay üzerinde yer alan ve özellikle demiryolu ile Tatlıçay arasında evleri bulunan vatandaşlar tarafından kullanılan köprünün kaldırılacak olması nedeni ile Belediye Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekiplerince asma çelik köprü yapılarak monte edildi. Belediye, bölgedeki vatandaşlara herhangi bir mağduriyet yaşatmadan yaya ulaşımını sağlayacak.

Uzunluğu 15 m, genişliği ise 2 m olan asma çelik köprünün korkulukları için estetik görünümlü ferforje kullanıldı. Toplamda 3450 kg olarak ağırlığa sahip köprünün kenarlarındaki ana taşıyıcılar ise 300mm NPI demirinden bükülerek yapıldı.

Aşiyan Köprülü Kavşak Projesi’nin tamamlanmasının ardından DSİ tarafından bölgeye araçların da geçebileceği yeni bir köprü yapılacağı ifade edildi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*