Pazartesi , 26 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 18. Çankırı » Çankırı’da Yol Zemini Güçlendiriliyor
Çankırı’da Yol Zemini Güçlendiriliyor

Çankırı’da Yol Zemini Güçlendiriliyor

Asfalt plentiden sonra mekanik plenti tesisini de kuran Çankırı Belediyesi, yolları asfalta hazır hale getirecek plentmix temel malzemeyi sermeye başladı. Belediye, yeni uygulama ile yol zeminini güçlendiriyor.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Abdulhalik Renda Mahallesi Tuz Fabrikaları bölgesinde finisher yardımı ile yolların alt yapısında kullanılan malzemelerin serim işlemine başladı. Bölgeye serilecek malzeme ile asfalta hazırlanan yollarda daha sağlam ve düzgün bir yüzey elde edilecek. Ekipler, stabilize karışım malzemesini hazırlayarak tekniğine uygun bir şekilde daha kaliteli bir yol inşası gerçekleştirecek.

Plentmix temel malzeme, ocak taşının (mıcır) mikser içerisinde belirli bir yüzde su ile homojen bir şekilde karıştırılması sonucu elde ediliyor. Plentmix temel malzemeye su verilerek nemlendirme elde edilip uygulama sırasında malzemenin daha iyi bir şekilde sıkıştırılması sağlanıyor. Sıcak asfalt uygulaması öncesi zemine plentmix temel malzeme uygulamasında zemin yüzeyindeki çukurların ve bozuklukların giderilmesi ile hem uzun ömürlü bir üst kaplama sağlanmış oluyor hem de sıcak asfalt miktarında tasarruf sağlanacağından uygulama ve kullanma maliyetleri düşürülüyor.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*