Perşembe , 22 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 52. Ordu » Çaybaşı – İkizce grup yolu sıcak asfalt ile buluştu
Çaybaşı – İkizce grup yolu sıcak asfalt ile buluştu

Çaybaşı – İkizce grup yolu sıcak asfalt ile buluştu

Çaybaşı ve İkizce ilçesini birbirine bağlayan grup yolu sıcak asfalt ile buluştu. Yapılan çalışmayla birlikte iki ilçe arasındaki ulaşım daha hızlı ve konforlu hâle geldi.

SICAK ASFALT ÖNCESİ SORUNSUZ BİR ALTYAPI OLUŞTURULUYOR

İl genelinde yol yatırımlarına aralıksız devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, özellikle ilçeler arasındaki ulaşımı sağlayan grup yollarında başladığı sıcak asfalt çalışmalarında önemli mesafe aldı. Altyapısı ve sıcak asfalt çalışması tamamlanan yolların sanat yapılarını da inşa ederek sorunsuz bir ulaşım ağı oluşturmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Çaybaşı ve İkizce bağlantı yolunu tamamlayarak hizmete sundu.

TOPLAM UZUNLUĞU 6,3 KM

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, toplam 6,3 km uzunluğa sahip Çaybaşı ile İkizce arasındaki yolda çalışmaların tamamlandığı müjdesini vererek, “Yollarımızın uzun ömürlü olması için sağlam bir altyapı inşa ediyoruz. Çaybaşı ve İkizce arasında tamamlanan sıcak asfalt yolda 2 bin 670 m3 taş duvar, 40 m3 menfez ve 220 metre koruge boru kullanıldı” diye konuştu.

ÖNEMLİ MESAFE ALINDI

Başkan Yılmaz, Türkiye’de örnek gösterilen ve toplamda 1300 km’yi bulacak olan sıcak asfalt yol çalışmalarında önemli mesafe aldıklarını belirterek, “Mevsim ve arazi koşullarına bağlı olarak çalışmalarımızda yer yer gecikmeler yaşandı. Her şeye rağmen yıl sonuna kadar çalışmalarımızı %90 seviyesine getireceğiz. Özlemle beklenen yol yatırımlarımızı vatandaşlarımız heyecanla takip ediyor. Sıcak asfaltla kaplanan yeni yollar sayesinde halkımız sorunsuz ulaşımın konforunu yaşıyor” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*