Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 34. İstanbul » Cevizlibağ Yaya Üst Geçidi Yenilendi
Cevizlibağ Yaya Üst Geçidi Yenilendi

Cevizlibağ Yaya Üst Geçidi Yenilendi

İstanbul’un en önemli yolcu aktarma merkezlerinden biri olan Cevizlibağ Yaya Üst Geçidi yenilendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, uyguladığı revizyon çalışmalarıyla daha dayanıklı ve estetik üst geçidi İstanbul’a kazandırdı.

İstanbul halkına daha kaliteli hizmet vermek için çabalayan İBB ekipleri, Cevizlibağ metrobüs istasyonunda bulunan Cevizlibağ Yaya Üst Geçidi’ni tamamen yeniledi. Mevcut tabliye ve merdivenlerde olumsuz hava şartları ve yoğun yaşanan insan trafiğinden dolayı zamanla meydana gelen zemin bozulmaları ve çürümelerin yol açtığı kötü görüntüler, rehabilite edilerek yenilendi.

Köprünün demir aksamları tamamen boyandı. Korkuluklarda bulunan eskimiş ve kirli camlar sökülerek, yaya üst geçidi daha modern bir hale getirildi. Köprünün altında yapılan boyama işleminden sonra alüminyum kompozit dış cephe malzemesiyle köprünün dış cephesi ve merdiven altları tamamen kaplandı.

Köprünün yeniden paslanmasına engel olmak için yürüyüş yoluna ve merdivenlere poliüretan esaslı su yalıtım uygulaması yapıldı. Bu sistemle yağmur sularının betona ve demire nüfus etmesi engellenerek geçitten uzaklaştırılması hedefleniyor. Köprü üzerinde yapılan yağmur suyunu toplamayı amaçlayan kanallar köprü altına yağmur suyu giderleriyle indirilerek, suyun bu şekilde tahliyesi gerçekleşiyor. İzolasyon üzerine yapılan modüler kauçuk döşemeyle de sürdürülebilir, bakımı kolay, titreşimden etkilenmeyen, daha estetik bir görüntü oluşması amaçlanıyor.

Mega kentte ilk kez Cevizlibağ Yaya Üst Geçidi’nde denenen bu sistemin ardından, İstanbul sınırları içinde çelik ve beton olan tüm üst geçitlerde yapılması planlanan sürdürülebilir yenileme ve rehabilitasyon işlemleriyle, yaya üst geçitlerinin paslı ve eski görüntüsünden kurutularak daha modern bir hal alması sağlanıyor.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*