Perşembe , 22 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 21. Diyarbakır » Çevlik Caddesi asfaltlanıyor
Çevlik Caddesi asfaltlanıyor

Çevlik Caddesi asfaltlanıyor

Kentin birçok noktasında asfalt çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bin 650 metre uzunluğundaki Çevlik Caddesi’ni asfaltlıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesinde yer alan bin 650 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki Çevlik Caddesi’nde asfalt çalışmalarına devam ediyor. Araç trafiğinde her hangi bir aksaklık yaşanmaması için ilk etapta caddenin 900 metrelik tek tarafı asfaltlandı. Bitümlü ve binder tabakaları için 6 bin ton asfalt seren ekipler, yolu çift şeritten araç trafiğe açtı. Yağmur suyu drenajı, temel, alt temel ve PMT çalışmalarını sürdüren ekipler, altyapı çalışmalarından sonra caddenin kalan bölümüne bitümlü ve binder tabakası için 6 bin ton daha sıcak asfalt dökecek.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Çevlik Caddesi’ne son olarak aşınma tabakası için 3 bin 500 ton asfalt serecek. Kaldırım ve aydınlatma sistemi çalışmalarıyla birlikte caddede, 2 yönlü toplam 3 bin 300 metre uzunluğunda bisiklet yolu inşa edilecek. Çevlik Caddesi’ndeki çalışmaların kasım ayında tamamlanması hedefleniyor.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*