Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 45. Manisa » Çıkrıkçı Köprüsünde Bekleme Dönemi Bitiyor
Çıkrıkçı Köprüsünde Bekleme Dönemi Bitiyor

Çıkrıkçı Köprüsünde Bekleme Dönemi Bitiyor

Çıkrıkçı Köprüsünde Bekleme Dönemi Bitiyor :Turgutlu ilçesi Çıkrıkçı Mahallesinde 1976 yılından beri hizmet veren köprü, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileniyor. Trafik güvenliği açısından problem oluşturan ve ekonomik ömrünü tamamlayan Çıkrıkçı Köprüsünde, karşıdan gelen aracı bekleme dönemi bitiyor. Yapım aşamasında olan köprü, tamamlandığında civardaki birçok mahallenin de rahat bir nefes almasını sağlayacak.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu ilçesinde dur geç olarak adlandırılan köprüleri ortadan kaldırmak ve genişliği ile iki aracın rahatlıkla yan yana geçebileceği ve yayaların da güvenle yürüyebileceği şeritlerin olacağı yeni köprüler inşa ediyor. Bu kapsamda Çıkrıkçı Mahallesinin köprüsünde de yenileme çalışmaları başladı. Çalışmaları Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay, Turgutlu Koordinasyon İşleri Müdürü İbrahim Kutar, mahalle muhtarı ve halkıyla birlikte inceledi. Kuruçay, Çıkrıkçı Mahallesinde yıkım işlemleri gerçekleştirilen köprüdeki imalatları kısa süre içerisinde tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Çıkrıkçı ve Çevresi Oldukça Rahatlayacak
Yapım aşamasında olan köprünün kullanıma açıldığında bir çok mahalleye hizmet vereceğini aktaran Çıkrıkçı Mahalle Muhtarı Ömer Eryılmaz, “Köprümüz, 1976 yılında yapılmış. O günün şartlarında tek şerit olarak düşünülmüş. Zamanla gelişen trafiği kaldıramaz duruma geldi. Sivrice, Baktırlı, Horzum, Bahçecik, Ödemiş, ve Kelebek Barajı güzergahına gidecek vatandaşlar bu köprüyü kullanıyor. 40 yılı aşkın süredir hizmet veren köprü, ekonomik ömrünü de tamamladı. Büyükşehir Belediyesi, bu köprüyü programına aldı. 10 metre genişliğinde olacak yeni köprüde yaya geçidi de planlandı. Köprünün yeniden yapılacak olması bizleri oldukça mutlu etti. Çıkrıkçı, çevre mahallelere sağlık, eğitim gibi hizmetleri veren pilot bölge durumunda. Önemli bir misyon üstleniyor. Bu yüzden mahallemiz ve civarı için bu köprünün yenilenmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Çalışmalarda emeği geçen herkese ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*