Cumartesi , 16 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 45. Manisa » Çıkrıkçı Köprüsünde, bekleme dönemi sona erdi
Çıkrıkçı Köprüsünde, bekleme dönemi sona erdi

Çıkrıkçı Köprüsünde, bekleme dönemi sona erdi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu ilçesi Çıkrıkçı Mahallesinde 1976 yılından beri hizmet veren köprüyü yeniledi. Trafik güvenliği açısından problem oluşturan ve ekonomik ömrünü tamamlayan Çıkrıkçı Köprüsünde, karşıdan gelen aracı bekleme dönemi sona erdi.

Trafikte güvenliğin sağlanması, can ve mal kaybının yaşanmaması için çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu Çıkrıkçı’daki dur geç köprüsü ortadan kaldırdı. Ekiplerin hummalı çalışmaları ile Turgutlu’da Çıkrıkçı ile Sivrice, Baktırlı, Horzum, Bahçecik, Ödemiş ve Kelebek Barajı güzergâhına gidecek olan vatandaşların yoğun olarak kullandığı köprü yeniden imal edildi. Eskiden yalnızca bir aracın geçebildiği köprünün uzunluğu 45 metre ve genişliği 10 metreye çıkarıldı ve yayaların kullanabilmesi için projeye yaya geçidi de dahil edildi. Çevre mahallelere eğitim, sağlık gibi hizmetleri veren pilot bölge konumundaki Çıkrıkçı’ya ulaşımın daha sağlıklı şekilde gerçekleşecek olması, bölgedeki vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak. Trafiğe açılan köprü sayesinde karşıdan gelen aracı bekleme dönemi de tarih oldu.

Araç ve Yaya Güvenliği Sağlandı
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Çıkrıkçı Köprüsünün işlevini kaybetmesi nedeniyle yenileme kararı aldıklarını belirtti. Gençoğlu, “Nüfusun artış hızı ve araç sayısının günden güne fazlalaşması nedeniyle Çıkrıkçı Köprüsü, vatandaşlarımız için kullanılamaz hale gelmişti. Bizde vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak için köprüyü yenileme kapsamına aldık. Tek aracın geçtiği diğer araçların beklediği köprüden, artık farklı yöne giden araçlar rahatlıkla geçebiliyor. Yayalarımız da köprüyü güvenle kullanabiliyor. Bölge halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*