Çarşamba , 24 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Darende’de Yol Açma ve Genişletme Çalışmaları
Darende’de Yol Açma ve Genişletme Çalışmaları

Darende’de Yol Açma ve Genişletme Çalışmaları

Darende’de Yol Açma ve Genişletme Çalışmaları :Malatya Büyükşehir Belediyesi Darende ilçesinde yol hizmetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Aşağı Ulupınar-Armutlu yolu genişletilirken, TOKİ- Meslek Yüksek Okulu arasında ise yeni bir yol açılıyor.

Darende’nin yol sorunlarının çözümü için saha çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi Aşağı Ulupınar Mahallesini, Armutlu Mahallesine bağlayan3.5 metregenişliğindeki yolu8 metregenişliğine çıkarıyor.7 kilometreuzunluğundaki yolun şu ana kadar 5 kilometrelik bölümü tamamlandı. Geriye kalan 2 kilometrelik bölümünde ise çalışmalar devam ediyor.

İlçe merkezinde yeni TOKİ konutlarının bulunduğu bölgede ise yeni yol açma çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını büyük oranda tamamladı.8 metregenişliğinde ve 1.2 km uzunluğunda açılan yeni yol, TOKİ konutlarını Meslek Yüksek Okuluna bağlıyor.

7 kilometrelik Aşağı Ulupınar-Armutlu yolu ile 1.2 kilometrelik TOKİ-Meslek Yüksek Okulu yolunda dolgu ve kazı çalışmalarının sonunda asfaltlama çalışması yapacak olan Büyükşehir Belediyesi, yolların bazı noktalarına da taş duvarlar örecek.

Vatandaş hizmetten memnun

Aşağı Ulupınar- Armutlu yolunun genişletilmesini değerlendiren bölge sakinleri hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Mevcut yolun tek araçlık bir yol olduğunu belirten vatandaşlar, “Yolda karşılıklı 2 araç zor geçiyordu. Yolun dar olması nedeniyle kimse burayı kullanmak istemezdi. Kış aylarında sıkıntı daha da büyük oluyordu. Şimdi yolumuzun büyük bölümü genişletildi. Riskli bölgelerde dolgu çalışmalarının yanı sıra viraj düzeltmeleri de yapıldı. Risk aza indirildi. Genişlemesi bölge halkını mutlu etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*