Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 41. Kocaeli » Derince’deki ikinci viyadüğün tabliyeleri konuluyor
Derince’deki ikinci viyadüğün tabliyeleri konuluyor

Derince’deki ikinci viyadüğün tabliyeleri konuluyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Körfez ve Derince arasında uzanan alternatif yolda ikinci viyadüğün çalışmaları devam ediyor. Ayak çalışmaları tamamlanan yapının tabliyeleri yerleştiriliyor. Tabliyelerin konulmasının ardından dolgu ve üstyapı uygulamaları yapılacak. Kuzey-güney eksenli uzanan alternatif yolun iki yakası viyadük ile birbirine bağlanmış olacak. İkinci viyadük iki kilometrelik ulaşım güzergahını yaklaşık 150 metreye indirecek.

İKİNCİ VİYADÜK

Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Esentepe’de yapılan viyadük sayesinde kısalacak yol, güvenli ulaşım da sağlayacak. Derince Çenesuyu ile Körfez Kirazlıyalı arasında uzanan alternatif yol iki viyadüğe sahip olacak. Alternatif yol, Derince’nin Çınarlı Mahallesi’ni Esentepe’ye, Esentepe’yi Harmantarla’ya, Harmantarla’yı Yeni Kent’e, İbn-i Sina Mahallesi’ni 60 Evler’e ve Kirazlıyalı’ya kadar bağlayan bir güzergah.

1000 METRE YOL

Alternatif güzergahta ikincisi olarak planlanan viyadük, 20 metre genişlik ve 134 metre uzunluğa sahip. Viyadük çalışması projesi kapsamında 1000 metre uzunluğunda yol da yapılacak. Çalışmada ortaya çıkacak yol bölümüne 2 bin ton asfalt serilecek. Viyadükte tretuvar ve aydınlatma işleri de gerçekleştirilecek.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*