Pazar , 17 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 21. Diyarbakır » Diclenin kırsal mahalle yolları yenileniyor
Diclenin kırsal mahalle yolları yenileniyor

Diclenin kırsal mahalle yolları yenileniyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, Dicle ilçesine bağlı kırsal mahallelerin bozuk yollarını yeniden düzenlemek için başlattığı çalışmalar devam ediyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçenin kırsal mahalle ve grup mahalle yollarındaki çalışmalarına devam ediyor. Bozuk mahalle yollarının alt yapısını düzenleyerek asfalt sathi kaplama yapan, dar yolları genişleten, suların tahliyesi için yeni menfezler inşa eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Dicle ilçesi kırsal mahalle ve grup mahalle yollarında çalışmalarına devam ediyor. 20 km uzunluğundaki Döğer, Kurtuluş, Sergenli, Erler, Meydan, Üzümlü grup mahalle yolunda alt temel ve temel çalışması yapan ekipler, yolda son olarak 1. kat asfalt sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi.

Mahalle yollarında çalışmalar sürüyor

Ekipler, 11.1 km uzunluğundaki Akçabardak, Aliyan, Sındılı, Dede, Bademli grup mahalle yolu ile3.1 km uzunluğundaki Arı, Tepe; 7.8 km uzunluğundaki Altuğ, Hevsiyan, Rumiyan, Çevrikbağ; 2 km uzunluğundaki Küldiken, 3 km uzunluğundaki Şarikan, 400 metre uzunluğundaki Aliyan ve 3 km uzunluğundaki Göze, Gündüz mahalle yollarında alt temel, temel ve 1 .kat asfalt sathi kaplama çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, mahalle yollarında son olarak 2. kat asfalt sathi kaplama çalışması yürütecek.

Ekipler,1.6 km uzunluğundaki Elveren mahalle yolunda ise yol genişletme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekipler, yol genişletmenin ardından alt temel, temel ve 1.kat asfalt sathi kaplama çalışmasına başlayacak.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*