Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Dilek Yolu’nda Çalışmalar Tam Hız Devam Ediyor
Dilek Yolu’nda Çalışmalar Tam Hız Devam Ediyor

Dilek Yolu’nda Çalışmalar Tam Hız Devam Ediyor

Dilek Yolu’nda Çalışmalar Tam Hız Devam Ediyor :Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kuzey Kuşak yolunun önemli güzergahlarından biri olan Dilek Mahalle yolunda yol genişletme çalışmalarına devam ediyor.

7.8 kilometreuzunluğundaki yolun 4.4 kilometrelik bölümünü 2016 yılında tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, 3.4 kilometrelik bölümde ise dolgu ve kazı çalışmaları yapıyor. 7 metregenişliğindeki yolu30 metregenişliğine çıkaran Büyükşehir, aynı zamanda yol güzergâhında bulunan tren köprüsünü de genişletecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar ile bazı daire başkanları ve şube müdürleri de eşlik etti.

Çakır: Stratejik öneme sahip

Dilek Mahalle yolunun Malatya için stratejik öneme sahip yollardan biri olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yolun standartlara uygun hale getirilmesi için yoğun bir çalışma sergilediklerini söyledi.

Dilek Mahalle yolunun30 metregenişliğe çıkarıldığını ifade eden Başkan Çakır, “Yolumuz Kuzey Kuşak yolunun en önemli parçalarından biri. Çalışmalar bittiğinde bu yolumuz Malatya’nın batı istikametindeki trafiğini rahatlatacak. Malatya’nın doğusundan gelip, Yazıhan, Hekimhan, Arguvan, Arapgir ve Sivas’a gidecek olan araçlar, şehir içine girmeden Malatya’nın kuzeyinden rahatlıkla yolculuk edebilecekler. Oto Galericiler Sitesi, Yaş Meyve ve Sebze Hali, Mahrukatçılar Sitesi, Nakliyatçılar Sitesi, Demir-Çimento ve Mermerciler Sitesi yine bu bölgemizde bulunuyor.

Yolumuz tamamlandığında sitelerimize ulaşım da rahatlayacak. Yine Şehir Mezarlığımızın karşısına Fidancılar ve Peyzajcılar sitesini kuruyoruz. Burada yaptığımız kazı çalışmalarında çıkan malzemeyi seyyar konkasörle kırarak bu yolumuza seriyoruz. Dilek Mahalle yolumuzda bugüne kadar11.000 m3taş duvar,50.000 m3alt temel malzeme serimi,350.000 m3de dolgu çalışması yapıldı. Bölge halkımızın yapılan çalışmalardan dolayı memnun olması bizleri de mutlu ediyor. Bölgede yaptığımız yol çalışmaları bu bölgelerin gelişimine de katkı sağlayacaktır” dedi.

 

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*