Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 21. Diyarbakır » Diyarbakır Büyükşehir 155 mahallede bin 480 km yol kardan temizledi
Diyarbakır Büyükşehir 155 mahallede bin 480 km yol kardan temizledi

Diyarbakır Büyükşehir 155 mahallede bin 480 km yol kardan temizledi

Diyarbakır Büyükşehir 155 mahallede bin 480 km yol kardan temizledi :Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kar yağışı nedeniyle kent genelinde 155 mahallede ulaşıma kapanan bin 480 kilometrelik yolu açarken, kar yağışının yoğun olduğu  ilçelerinde ise çalışmalarını sürdürüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, geçen hafta cuma gününden itibaren kent genelinde etkili olan kar ve tipiye karşı 285 personel ve 83 iş makinesi ile mücadele etmeye devam ediyor. Kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde ulaşıma kapanan bin 480 kilometrelik yolu açan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 155 mahallenin yollarını açmak için yürüttüğü çalışmaları Pazar günü tamamladı. Ekipler, kent merkezinde yol açma çalışmasının yanı sıra ana arterler, cadde, sokak ve kaldırımlarda buzlanmaya karşı 6 adet tuz aparatlı kar küreme aracıyla tuzlama ve solüsyon çalışması yürüttü.

Karla mücadeleye 24 saat kesintisiz devam
Kar yağışının yoğun olduğu Kulp, Lice, Silvan ve Çüngüş ilçelerinde ise yol açma çalışmaları devam ederken, kent merkezinde yaya ve araç trafiğinin sorunsuz bir şekilde seyretmesi amacıyla nöbetçi ekipler oluşturuldu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*