Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Genel » Diyarbakırda asfaltlanan cadde ve sokaklara yol çizgileri çiziliyor
Diyarbakırda asfaltlanan cadde ve sokaklara yol çizgileri çiziliyor

Diyarbakırda asfaltlanan cadde ve sokaklara yol çizgileri çiziliyor

Diyarbakırda asfaltlanan cadde ve sokaklara yol çizgileri çiziliyor :Yayaların ve araçların yolları daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilmesi amacıyla çalışmalarına devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, asfaltı tamamlanan cadde ve sokaklara yol çizgileri çiziyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yayaların ve araçların bulvar, cadde ve sokaklarda daha güvenli ulaşım sağlayabilmesi için başlattığı yol çizgisi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, asfaltlanan Rızvanağa Caddesi ile Kışla 1., Şair Sırrı Hanım ve Cami sokaklarında yol çizgisi çalışmasını tamamladı. Cadde ve sokaklarda 3 şerit yol çizgisi çizen ekipler, çalışmada çizgilerin daha iyi görünebilmesi için termoplastik boyası kullanıyor.

Ekipler, yeni asfaltlanan Rızvanağa Caddesi ile Ali Emri 1, 2, 3, 4, 5., Lise 1, 2, 3, 4, 5., Kışla 1., Şair Sırrı Hanım ve Cami sokaklarında bugüne kadar 3,5 kilometre yol çizgisi çizdi.

Yaya geçitleri yenileniyor

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ayrıca kış aylarında yaşanan olumsuz hava koşullarından dolayı kaybolan yol çizgileri, yaya geçitleri ile yıpranan trafik uyarı levhalarını da yeniliyor. Yapılan çalışmalar sonucu Diclekent Bulvarı’ndaki yol çizgileri ve yaya geçitleri yenilendi.

Yol çizgisi çizme çalışmaları, kent genelinde asfaltı tamamlanan bulvar, cadde, sokak ile yaya geçitlerinin yoğun olduğu yerlerde devam edecek.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*