Salı , 23 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 21. Diyarbakır » Diyarbakırın ulaşım ağı genişliyor
Diyarbakırın ulaşım ağı genişliyor

Diyarbakırın ulaşım ağı genişliyor

Diyarbakırın ulaşım ağı genişliyor :Daha rahat ve konforlu toplu ulaşım hizmeti için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hem yeni güzergahlar belirliyor hem de bazı hatlarda araç sayısını artırıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kentin her noktasında toplu taşıma araçlarından faydalanması için çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Dağkapı – Çarıklı güzergahını bazı mahalleleri kapsayacak şekilde uzatarak araç sayısını artırdı. Bu güzergahtaki iki araç, Dağkapı’dan kalkış yapacak, Çarıklı, Aşağı Kırlangıç, Pınar Oğlu, Arpa Tepe, Yıllarca, Ay Yeri, Alabaş, Beneklitaş, Yeşil Bağ, İnanus, Ovabağ, Dişli Başak, Çömçeli, Leblebitaş ve Belek mahalleleri grup yolunda hizmet verecek.

Toplu taşıma hizmeti verilmeyen mahallelerde yaşayan vatandaşların hastane, eğitim, ticari ihtiyaçlarını karşılamak ve şehir merkezine ulaşımlarını sağlamak amacıyla oluşturulan güzergahtan 5 bin vatandaş faydalanacak. Otobüsler, 120 kilometre uzunluğundaki güzergahta 12 Temmuz’dan itibaren hizmet vermeye başlayacak.

Yeni Güzergah H3: Dağkapı — Vilayet — Ofis — İlçe Garajı — Mardin Yolu — Çarıklı — Hayvan Borsası — Aşağı Kırlangıç – Pınar Oğlu – Arpa Tepe – Yıllarca — Ay Yeri ─ Alabaş ─Beneklitaş – Yeşil Bağ – İnanus – Ovabağ – Dişli Başak — Çömçeli – Leblebitaş – Belek Mahallesi.

Araştırma Hastanesine ilave araç

Vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, direk Dağkapı — Ofıs —Araştırma Hastanesi hattında çalışan mevcut araç kapasitenin yetersiz olduğunu tespit etti. Büyükşehir Belediyesi, TE koduyla güzergahta hizmet veren otobüs sayısını ikiden dörde çıkardı. 12 Temmuz’da başlayacak seferler ile birlikte vatandaşların Dağkapı — Ofis —Araştırma Hastanesi hattında 50 dakika olan bekleme süresi 25 dakikaya düşecek.

Hani güzergahıyeniden düzenlendi

Şehir merkezinin yanı sıra kırsal ilçelere de toplu taşıma hizmeti sunan Büyükşehir Belediyesi, Hani ilçesine giden otobüs güzergahında düzenleme yaptı. Düzenleme ile birlikte Hani ─ Diyarbakır seferleri yapan toplu taşıma araçları, 11 Temmuz’dan itibaren Gürbüz Mahallesi’ni de kapsayacak şekilde hizmet vermeye başladı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*