Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Doğanşehir’in En Önemli Grup Yolu Asfaltlandı
Doğanşehir’in En Önemli Grup Yolu Asfaltlandı

Doğanşehir’in En Önemli Grup Yolu Asfaltlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir ilçesinin ulaşım sorunlarını çözmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi 33 kilometrelik grup yolunun 30 kilometrelik bölümünü asfaltladı.

Malatya genelinde yoğun bir tempoyla çalışan Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir ilçesinde 6 mahallenin ulaşımını sağlayan 33 kilometrelik grup yolunu sathi asfalt ile kapladı.

Doğanşehir ilçesinin Günedoğru, Elmalı, Söğüt, Beğre, Gövdeli, Kapıdere mahallerinin ulaşımını sağlayan grup yolu aynı zamanda Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesine bağlanıyor. 30 kilometrelik bölümü asfaltlanan yolun 3 kilometrelik bölümü ise altyapı çalışmalarından sonra asfaltlanacak.

Ulaşıma açıldı

Bölgenin önemli derecede ulaşım yükünü çeken yol standartlara uygun hale getirilirken, asfalt öncesi yol altyapı ihtiyacı da tamamen giderildi. İkinci kat asfaltın yapıldığı yol, ulaşıma açılarak hizmete girdi.

Yapılan yol çalışmalarını değerlendiren bölge halkı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve emeği geçenlere teşekkür ettiler. Bölgede ulaşımın kolaylaştığını ifade eden vatandaşlar, “Büyükşehir Belediyemiz Malatya’nın her noktasında çalışıyor. Bunu biliyor ve görüyoruz. 3 yıl gibi kısa bir sürede mahallelerde sıcak asfalt, ana yollarda da soğuk asfalt çalışması yaptılar. Ulaşım anlamında her türlü sorunumuz çözüldü. Eskiden camları hiç açamazdık. Şimdi ferah ferah oturuyoruz. Asfalt olmadan önce araçlarımız çok arıza veriyordu. Şimdi o sorun da ortadan kalktı. Doğanşehir’in her mahallesi asfaltlı. Emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*