Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 58. Sivas » Durak Yoğunluğu Kamera İle Tespit Edilecek
Durak Yoğunluğu Kamera İle Tespit Edilecek

Durak Yoğunluğu Kamera İle Tespit Edilecek

Sivas Belediyesi duraklarda yaşanan yoğunluğa anında müdahale edecek. Ulaşımda yaşanan sıkıntıları asgariye indirmek için yoğun bir çalışma sarf eden Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, kent merkezinde yoğun olan bazı duraklara güvenlik kamerası yerleştiriyor.

Duraklarda yolcu yoğunluğunu dikkate alarak Halk Otobüsçüleri Kooperatifi ile birlikte hareket eden ve çalışma başlatan Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Dikilitaş, Kepçeli, AVM önü, Sivas Lisesi, Saraybosna parkı önü olmak üzere yaklaşık 15 ayrı noktaya kamera yerleştiriyor. Otobüslerin duraklarını yakından gören kameralar, 24 saat aktif halde bulunuyor.

Vatandaşların taşımada mağdur olmaması için başlatılan çalışmalar kapsamında belirlenen bölgelere kameraların montajı yapılmaya başlandı. Montaj işlemleri tamamlandıktan sonra duraklar online sistem üzerinden takip edilecek. Duraklarda yoğunluk olması durumunda anında müdahale edilerek yedekte bulunan otobüsler devreye sokularak yoğunluk olan duraklara gönderilecek.

Yapılan bu uygulama ile birlikte duraklarda yoğunluk yaşanmayacak.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*