Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 21. Diyarbakır » Eğil’de kırsal mahalle yollarındaki çalışmaların yüzde 90’ı tamamlandı
Eğil’de kırsal mahalle yollarındaki çalışmaların yüzde 90’ı tamamlandı

Eğil’de kırsal mahalle yollarındaki çalışmaların yüzde 90’ı tamamlandı

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan, tarih, kültür ve manevi değerleri ile ön plana çıkan Eğil ilçesinde asfalt, yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahalle ve grup mahalle yollarındaki çalışmaları yüzde 90 oranında tamamladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçenin kırsal mahalle yollarında 1300 km asfalt sathi kaplama hedefiyle başlattığı çalışmaları sürdürüyor. Eğil ilçesinin kırsal mahalle ve grup mahalle yollarında 62.1 km hedefiyle nisan ayında başlatılan çalışmalara devam eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 48.8 km’lik mahalle ve grup mahalle yolunu yenileyerek çalışmaları yüzde 90 oranında tamamladı.

9 mahalle yolu tamamlandı

Stabilize yol açma, yol genişletme ve sanat yapıları çalışmaları yürütüldükten sonra ekipler, 1.4 km uzunluğundaki Aman, 2,3 km uzunluğundaki Baysu, 2.8 km uzunluğundaki Kırkkuyu, 3,4 km uzunluğundaki Çaklanaket, 400 metre uzunluğundaki Bahşiler, 2,3 km uzunluğundaki Hayden, 1.2 km uzunluğundaki Taşdam, 700 metre uzunluğundaki Ezdina ve 800 metre uzunluğundaki Kırıkhan mahalle yolarına 1.ve 2. kat asfalt sathi kaplama yaparak çalışmaları tamamladı.

Bozyen mahalle yolunda 4 bin, Sarmaşık mahalle yolunda ise 2 bin 200 metrekarelik alana parke taşı döşeyen ekipler, 13,3 km uzunluğundaki Baraj yolu Tepecik Mahallesi ayrımında ise alt temel, temel, 1. ve 2. kat asfalt sathi kaplama çalışmalarına devam ediyor.

Grup mahalle yolları

Ekipler, 11,7 km uzunluğundaki Balım, Ilgın, Sağlam, Sarmaşık; 16,5 km uzunluğundaki Bahşiler, Gürünlü; 2,8 km uzunluğundaki Savcılar, Şemiken, Özkanlar grup mahalle yollarında sürdürdüğü alt temel, temel ile 1. ve 2. kat asfalt sathi kaplama çalışmalarını tamamladı.

Ziyarete yeni bir yol açılıyor

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların Peygamberlerin kabirlerinin bulunduğu tepeye daha rahat ve güvenli ulaşması için 1.1 km uzunluğunda yeni bir bağlantı yolu açıyor. Ekipler, alt temel ve temel çalışmalarını tamamladıktan sonra 1. ve 2. kat asfalt sathi kaplama çalışması gerçekleştirecek.

Vatandaşlar çalışmalardan memnun

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal mahalle ve grup mahalle yollarında gerçekleştirilen hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’ya teşekkür ettiler.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*