Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Fahri Kayahan’da Son Rötuşlar
Fahri Kayahan’da Son Rötuşlar

Fahri Kayahan’da Son Rötuşlar

Fahri Kayahan’da Son Rötuşlar : Malatya Büyükşehir Belediyesi Yeşilyurt yolu ile Çevre yolunu birleştiren3 kilometreuzunluğundaki Fahri Kayahan Bulvarında sürdürdüğü değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarında sona yaklaştı.

Altyapısı baştan aşağı yenilenen, yağmur suyu drenaj kanalları yapılan Fahri Kayahan Bulvarında üst yapı çalışmaları da tamamlandı. Ağaçlandırma, yeşillendirme, aydınlatma çalışmalarını da tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, yolu ortadan ikiye bölen kanal üzerine yaya geçiş köprülerini ise yapmaya devam ediyor.

Fahri Kayahan Bulvarında devam eden çalışmaları sık sık inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, proje ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çalışan işçilere tatlı ikramında da bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a bölge halkı yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti. İnceleme gezisine genel sekreter yardımcıları, bazı daire başkanları ve şube müdürleri de eşlik etti.

Fahri Kayahan bulvarında son rötuşların yapıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Bulvarın yeni görüntüsüyle yakın zamanda Malatyalıların hizmetinde olacağını söyledi.

Bulvarda yapılan çalışmalara değinen Başkan Çakır, “Burada yaptığımız çalışmanın ne kadar zahmetli olduğunu biliyorduk. Malatya için büyük kazanç oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak bulvar üzerine4 metregenişliğinde, 80 cm derinliğinde, 76 kademeli bir kanal projesi yaptık. Kanal projemizin üzerine 26 tane yaya geçişi yapıyoruz. 6 kavşağımızı düzenledik ve trafik lambalarını taktık. Kanal yanına1.5 metregenişliğinde kaldırımlar yaptık. 4 şeritli araç yolları pırıl pırıl oldu. Yolun her iki yanına2 metregenişliğinde cep otoparklar yaptık. Bu bölgede ticaret yapan esnafımızın faydasına olacak. Vatandaşlarımız da araçlarını rahatlıkla park edebilecekler.

2 metrekaldırım,2 metregenişliğinde bisiklet yolları bitti. Çocuklarımız rahatlıkla buradan faydalanabilecekler. Yaz aylarında burası bir başka güzel olacak. Ayrı bir cazibe merkezi haline gelen bölgede yeni yol açma çalışmalarımız ise devam ediyor. Fahri Kayahan bulvarımız ile birleşen Tecde-Yeşilyurt yolunda ise çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*