Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 52. Ordu » Fatsa Yayalaştırma Projesi Devam Ediyor
Fatsa Yayalaştırma Projesi Devam Ediyor

Fatsa Yayalaştırma Projesi Devam Ediyor

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Fatsa ilçesinde bazı cadde ve sokakları araç trafiğine kapatarak başlattığı yayalaştırma projesi devam ediyor. Başkan Enver Yılmaz, proje tamamlandığında şehir merkezinin nefes alacağını söyledi.

FATSA’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan projeler Fatsa ilçesinin çehresini değiştirecek. İlçe merkezinde yaşanan yoğunluğu ortadan kaldırmak ve yayalar için trafiğe kapalı alanlar oluşturmak amacıyla araç trafiğine kapatılan Eski Hal Sokak, Aşiyan Sokak, Plevne Caddesi ve Meydanı, Gülhan Sokak, Hisar Sokak, Reşadiye Caddesi, Pazar Caddesi ve Meydan Sokak’ta yayalaştırma çalışmaları sürüyor.

YAYALAŞTIRMA PROJESİNDE ALTYAPI ÇALIŞMALARI BİTMEK ÜZERE

Yayalaştırma projesi kapsamında altyapı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, “Fatsa ilçemizde altyapısı ve üstyapısı ile örnek bir çalışma ortaya koyacağız. Şu anda Plevne Caddesi, Eski Hal Sokak ve Aşiyan Sokak; Reşadiye Caddesi’nin, Sakarya Caddesi ile İnönü Caddesi arasındaki bölüm ile Pazar Caddesi’nin ve Gülhan Sokak’ın 460 m3 beton dökümü yapılarak altyapı çalışmaları tamamlandı. Reşadiye Caddesi’nin İnönü Caddesi ve Dere Üstü Caddesi arasındaki bölümünde ise altyapı çalışmaları devam ediyor. Altyapısı tamamlanan bölgelerimizde özel taşlar ile sert zemin döşemesine başladık. Akabinde ahşap döşemelerin yapılmasına, oturma grupları ve aydınlatma elemanlarının yerleştirilmesine geçeceğiz” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*