Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 27. Gaziantep » Gaziantep Büyükşehir, Şahinbey Bölgesinde 331 Km Asfalt Yaptı
Gaziantep Büyükşehir, Şahinbey Bölgesinde 331 Km Asfalt Yaptı

Gaziantep Büyükşehir, Şahinbey Bölgesinde 331 Km Asfalt Yaptı

Gaziantep Büyükşehir, Şahinbey Bölgesinde 331 Km Asfalt Yaptı :Şahinbey bölgesinde yer alan bazı köyleri ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, buralara yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlattı.

Şahinbey bölgesinde 80 köye hizmet götürdüklerini ifade eden Şahin, ortalama her köyde 4 kilometre arazi yolu bulunduğunu, bu açıdan ortalama 350–400 kilometre arazi yolu yaptıklarını anımsattı.

Köyleri gruplara ayırdıklarını ve buna göre hizmet götürdüklerini aktaran Şahin, bu grupların birbirlerine bağlantılı olduğunu ve hizmetlerinin de 2017 yılı sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

Arazi yolunun köylüler için önemine dikkat çeken Şahin, “Arazi yolu aş, sofraya giden bereket demektir. Gününde arazinize gidemezseniz, ekip biçemezseniz zamanında ekmek olmaz. Bu da şehir ve ülke ekonomisine kayıp yaşatır. Türkiye’de ilk Tarım Hizmetleri Dairesi’ni kuran belediye biziz. Bu daireyi kurduk ki köylerimize ve çiftçilerimize hizmet edelim. İşte şimdi o hizmetleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Şehirlerin artık dolduğunu, kişi başı yoğunlukta Moskova ile yarışır duruma geldiklerini aktaran Şahin, bunun sağlıklı bir durum olmadığını kaydetti. Sağlıklı büyüme için sağlıklı mekanların oluşması gerektiğini vurulayan Şahin, bunun için köylerin en uygun alanlar olduğunu belirtti. Şehirlerde olan güzelliklerin köylerde de olmasını istediklerini ifade eden Şahin, “Buğday, gübre, yem, hayvancılık, aşılama gibi alanlarda çiftçilerimize destek verdik” diye konuştu.

Şahinbey bölgesinde tüm köy yollarını asfaltladiklarını, sadece 25 kilometrelik yol kaldığını ifade eden Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aslan, bu kısmı da en kısa zamanda tamamlayacaklarını söyledi.

Köylerin Özel İdare Müdürlükleri’ne bağlı iken son 5 yılda 175 kilometre yol asflatlandığını aktaran Aslan, köylerin büyükşehirlere geçdikten sonra son 3 yıl içinde 331 kilometre asfaltın yapıldığını belirtti.

Aslan, Şahinbey bölgesinde 52 yolun sathı kaplama asfaltı, 97 kilometre yolun genişletilerek asfaltlandığını kaydetti. Aslan, 400 kilometre yeni arazi yolu açma ve mıcırlama çalışmalarının ise başladığını, Şahinbey bölgesinde toplamda 331 kilometre yol asfaltlandığını sözlerine ekledi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*