Cumartesi , 20 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 27. Gaziantep » Gaziantep Büyükşehir Şehitkamil Bölgesinde 143 Km Asfalt Yaptı
Gaziantep Büyükşehir Şehitkamil Bölgesinde 143 Km Asfalt Yaptı

Gaziantep Büyükşehir Şehitkamil Bölgesinde 143 Km Asfalt Yaptı

Gaziantep Büyükşehir Şehitkamil Bölgesinde 143 Km Asfalt Yaptı : Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte yeni asfalt çalışmalarına başlayan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçe Şehitkamil bölgesinde son 3 yıl içinde 143 kilometre sıcak asfalt yaptı.

Sosyal belediyeciliğin gerekliliğini yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, alt yapı ve üst yapı çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor. Taşra ilçe ve köylerin yanı sıra yeni kurulan yerleşim birimlerinin yeni yol ve asfalt çalışmalarını da gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçelerin de asflatlarını aksatmıyor.

Bu doğrultuda Şehitkamil bölgesinde yeni mahalle olan Çamlıtepe, Gaziler, Beykent, Humanız, Sacır, Osmangazi, 15 Temmuz, Göktürk, Sancaktepe, Yukarı Beylerbeyi, Alpaslan, Fıstıklı mahallerinin yanı sıra eskiyen ve yıpranan caddde ile sokaklarda yeni asfalt çalışmaları yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin çalışmalarında; son 3 yıl içerisinde Şehitkamil bölgesinde 143 kilometre yolda 384 bin 834 ton sıcak asfalt kullanırken, 198 bin 262 ton da sıcak asfalt yaması yapıldı. Fen İşleri ekipleri, 153 kilometre sathi kaplama asfaltı yaparken, toplamda 296 kilo metre yol asfaltını gerçekleştirdi.

Yine ekipler, Şehitkamil bölgesinde 52 kilometre imarlı yol yapıp asfaltını gerçekleştirirken, 73 kilo metrede ise imarlı yol çalışması devam ediyor.

Büyükşehir ekipleri, yeni bahar mevsiminde asfaltlama çalışmalarının hız kazandığını ifade ettiler.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*