Cumartesi , 20 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 27. Gaziantep » Gaziantep Büyükşehir son 3 yılda 1657 kilometrelik yolu asfaltladı
Gaziantep Büyükşehir son 3 yılda 1657 kilometrelik yolu asfaltladı

Gaziantep Büyükşehir son 3 yılda 1657 kilometrelik yolu asfaltladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, asfalt çalışmalarında ciddi bir yol kat etti, son 3 yılda 1657 kilometrelik yolu asfaltladı.

Açtığı yeni yollarla şehrin trafiğini rahatlatan Büyükşehir, “Yol Medeniyettir” sözüne hayat verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in talimatları doğrultusunda çalışmalarını yürüten Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, hem yeni yollar açtı, hem de açılan yollara asfalt serdi.

Yol İşleri Şube Müdürlüğü, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklığa aldırış etmeden il sınırları içerisinde yürüttüğü yol bakım ve onarım çalışmalarının meyvesini toplamaya başladı. Bu kapsamda asfalt çalışmalarında önemli bir yol alan Büyükşehir, son 3 yıl içerisinde 1657 kilometrelik yolun 1204 kilometrelik kısmına sathi kaplama yaptı, 453 kilometresine ise sıcak asfalt döktü.

YAMA ÇALIŞMASINDA 846 BİN TON ASFALT KULLANILDI

Öte yandan caddeler, bulvarlar ve bağlantı mahalle yollarında alt yapı çalışmalarıyla tahrip edilen asfaltların bakım onarım çalışmalarını AYKOME Şube Müdürlüğü ile koordinasyonlu takip eden Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol İşleri Şube Müdürlüğü, bu kapsamda yürütülen çalışmalarda 846 bin ton asfalt kullandı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*