Pazar , 21 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 27. Gaziantep » Gaziantep’te Öğrenci Servislerine Araç Takip Ve Kamera Zorunluluğu Getiriliyor
Gaziantep’te Öğrenci Servislerine Araç Takip Ve Kamera Zorunluluğu Getiriliyor

Gaziantep’te Öğrenci Servislerine Araç Takip Ve Kamera Zorunluluğu Getiriliyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (UKOME) yaptığı çalışma sonucunda; öğrenci servis taşımacılığı yapan araçlara araç takip ve kamera takma zorunluluğu getiriyor.

UKOME “Akıllı Şehir Teknolojileri” çalışmaları kapsamında; şehir genelinde ‘S’ türü ticari plaka ile öğrenci servis taşımacılığı yapmakta olan araçlarında konforu, verimliliği ve yolcu güvenliğini arttırmak amacıyla GPS ve Kamera Sistemi kurulmasına karar verdi.

UKOME’nin aldığı bu karar doğrultusunda gerekli çalışmaların devam ettiği ve son aşamasına geldiği açıklandı.

Yetkililer, “araç takip ve kamera sistemi” sayesinde velilerin servis aracının gelip-gelmediğini, okula ulaşıp-ulaşmadığını, aracın konumu, çocukların ve araç şoförünün servis aracındayken hal ve hareketlerini takip edebileceklerini belirttiler.

UKOME yetkilileri; “araç takip ve kamere sistemi” uygulamasında​“Güvenli ve konforlu yolculuk, olası adli vakalar öncesi caydırıcılık, şoförün ve çocukların araç içerisindeki hal ve hareketlerini takip edebilme, aracın şu anda nerde olduğu güzergahı, beyaz masa şikayetlerinin hızlı sonuçlandırılması, cana ve mala zarar verecek suçlarda azalma eğilimlerinin beklendiği” bilgisini paylaştılar.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*