Cuma , 19 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 27. Gaziantep » Gaziantep’te Trafikte Farkındalık Projesi Başladı
Gaziantep’te Trafikte Farkındalık Projesi Başladı

Gaziantep’te Trafikte Farkındalık Projesi Başladı

Gaziantep’te Trafikte Farkındalık Projesi Başladı :Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Üniversitesi ortaklaşa yürüttüğü “Toplumsal Duyarlık İşbirliği Sözleşmesi” kapsamında; ‘Trafikte Saygı, Güvenlik ve Hoşgörü’ temalı “Trafik Farkındalığı Projesi” başladı.

Proje çerçevesinde üniversite öğrencileri, kentin en işlek cadde ve kavşaklarında sloganlar eşliğinde, afişler ve tişörtler araç sürücülerine uyarılar yapıyor. Araç sürücülerinin yayalara karşı daha duyarlı ve dikkatli olmalarını isteyen öğrenciler, “Öncelik araçların değil yayaların. Gereksiz korna çalma, gürültüye ortak olma. Dikkatli geç saygıyı seç. Kırmızıda geçti ama, artık çok geçti” gibi dövizler ile kırmızı ışıkta bekleyen araç sürücülerine mesaj verdiler.

Bu kapsamda; Kalyon, Çetinkaya, İmam Usta, Halıcılar Sitesi, 25 Aralık ve Değirmiçem kavşaklarındaki yaya geçitlerinde yaya farkındalığı için etkinlik düzenlendi. Gaziantep Üniversitesi ile Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin oluşturduğu topluluk kavşaklardaki araç sürücülerine trafik ile ilgili önemli mesajlar verdi.

Sürücülerin lüzumsuz yere kornaya basmaması ve birbirlerine yol vermeleri yönünde afişlerle uyarılar da yapan topluluk, toplu taşıma araçlarına astıkları duyurular ile de araç sürücülerinin dikkatini çekmeye çalıştı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*