Pazar , 17 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 72. Batman » Görme Engelli Yayalar İçin Sesli Uyarı Sistemi
Görme Engelli Yayalar İçin Sesli Uyarı Sistemi

Görme Engelli Yayalar İçin Sesli Uyarı Sistemi

Görme Engelli Yayalar İçin Sesli Uyarı Sistemi :Batman Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Atatürk ve Turgut Özal Bulvarları üzerindeki kavşaklara görme engelliler için “Konuşan Akustik Sesli Uyarı Sistemi”ni hayata geçirmeye başladı.

Şehir içinde trafiğin yoğun olduğu ve engellilerin sık kullandığı noktaları belirleyen Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, cadde ve bulvarlardaki kavşaklara “Konuşan Akustik Sesli Uyarı Sistemi” kurdu.

Kurulan sistem sayesinde kavşak, bulvar ve caddelerde görme engelli vatandaşların, karşıdan karşıya geçişleri daha rahat olacak.

Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, anılan yerlerde iki dilde konuşan sesli uyarı (Akustik) sisteminin kurulduğunu belirterek: “Görme Engelli vatandaşlarımızın can güvenliğini göz önünde bulundurarak böyle bir sistemi hayata geçirdik. Görme engellilerimize yönelik yeni çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*