Pazar , 17 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 33. Mersin » Gülnar Otogarı’nda Sona Doğru
Gülnar Otogarı’nda Sona Doğru

Gülnar Otogarı’nda Sona Doğru

Gülnar İlçesi için büyük öneme sahip olan ve 2016 yılı Mart ayında temeli atılan Gülnar Otogarı’nda sona gelindi. Yüzde 95’i tamamlanan otogarın kısa süre içerisinde bitirilerek, Gülnar halkının hizmetine sunulması planlanıyor.

Mersin’in ilçelerinin gelişmesi, kalkınması ve modern bir görünüme bürünmesi için ilçe ayrımı gözetmeksizin gece gündüz demeden çalışan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gülnar İlçesi’ne yaptığı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. İlçenin en önemli eksiklerinden biri olan otogar projesini hayata geçirerek, Gülnar halkının takdirini kazanan Büyükşehir Belediyesi, projeyi tamamladığı zaman Gülnar halkının önemli sorunlarından birini çözüme kavuşturmuş olacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin merkezde kente marka değeri kazandıran birçok projeyi hayata geçirirken, ilçelerde de büyük projelere imza atmaya devam ediyor. Gülnar İlçesi için önemli bir hizmet atağı olan ve yıllardır ihtiyaç duyulan otogar projesi çok kısa sürede tamamlanarak, Gülnar halkının hizmetine sunulacak. Yüzde 95’i tamamlanan projede peron giriş ve çıkışlar için beton dökülürken, şehirlerarası otobüslerin peron gösterge çizgileri çizildi. Boyama işlemlerinin ve iç dekorasyonun tamamlandığı otogarda son olarak Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları yapacak. Toplam bin 700 m2 alanı kapsayacak olan çevre düzenleme çalışmaları kapsamında limoni servi, keçi sakalı, orman sarmaşığı, erguvan, gül, fıstık çamı, mezarlık servisi, grevilla çalısı, yayılıcı ardıç, yer örtücü bitki ve mevsimlik bitki dikimi ile yeşillendirilecek alanda çalışmalar kısa süre içerisinde tamamlanacak.

Gülnar’ın çevre il, ilçelere ve ilçe merkezine uzak mahallelere ulaşım sağlaması bakımında oldukça önemli bir konuma sahip olan Gülnar Otogarı, 2017 yılı Eylül ayı içerisinde hizmete girecek. Devetaşı mevkiinde 6 bin 400 m2 alan üzerine kurulu, 3 bin 700 m2 inşaat alanına sahip Gülnar Otogarı, 8 şehirlerarası, 5 ilçe otobüsü peronu ve 15 sivil araç park alanı ile Gülnarlılara hizmet verecek ve Gülnar için önemli bir gelişim hizmeti olacak. Gülnar halkının tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte sosyal donatılar da yer alıyor.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*