Salı , 12 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 16. Bursa » Gündoğdu Yolu gün sayıyor
Gündoğdu Yolu gün sayıyor

Gündoğdu Yolu gün sayıyor

Gündoğdu Yolu gün sayıyor :Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları 5 milyon TL’lik maliyetle yapılan ve Dereçavuş’u Kurşunlu sahil bandına ulaştıran Gündoğdu Yolu’nda inşaat yoğun bir şekilde sürüyor. Büyükşehir bürokratlarıyla birlikte yoldaki yeniden düzenleme çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, mahallelerden köylere kadar ulaşıma nefes aldıracak bütün yatırımlara kesintisiz devam ettiklerini, Gündoğdu Yolu’nun da bunlardan biri olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘ulaşılabilir bir Bursa için’ kentin tüm bölgelerinde hizmet üretmeye devam ettiklerini vurguladı. Özellikle halkı rahatlatacak, kent içi ulaşıma nefes aldıracak projeleri tüm mahalle ve köylerde bir bir uygulamaya aldıklarını söyleyen Başkan Altepe, onlardan birinin de Yunuseli-Dereçavuş bölgesinden Gündoğdu’ya çıkan kara yolu olduğunu vurguladı. Bursalıları Kurşunlu sahil bandına ulaştıran yolun özellikle yaz aylarında ağırlıklı olarak kullanıldığını belirten Başkan Altepe, mevcut yolun artan yoğunluk karşısında yetersiz kaldığını hatırlattı. Gelen talepler üzerine harekete geçtiklerini ve Gündoğdu Yolu’nun sağ ile sol kısımlarından paralel olarak genişleme ve yenileme çalışmalarını başlattıklarını anlatan Başkan Altepe, “Gündoğdu-Dereçavuş arasındaki yol mevcutta yaklaşık 6 metre genişliğindeydi. Şu anda 2 katına yani 12 metreye çıkartılıyor. Tüm bu yatırım için yaklaşık 5 milyon TL harcamış olacağız” dedi. Yapılan çalışmalarla birlikte Gündoğdu Yolu’nun daha kullanışlı hale geldiğini vurgulayan Başkan Altepe, “Lüzumsuz virajlar kaldırılıyor. Eski virajlar sert iken yeni virajlar yumuşak hale getiriliyor. Böylelikle sürüş daha kolaylaşmış oluyor” diye konuştu. Yatırımın tamamlanmasıyla Gemlik-Kurşunlu güzergahında güzel bir çalışmanın daha hizmete alınmış olacağını belirten Başkan Altepe, “Hedefimiz yaz sezonu başlamadan burayı bitirebilmek. İnşallah mayıs ayı itibariyle işleri toparlamış olacağız” şeklinde konuştu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*