Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Hekimhan’da 4 Mahallenin Yolu Asfaltlandı
Hekimhan’da 4 Mahallenin Yolu Asfaltlandı

Hekimhan’da 4 Mahallenin Yolu Asfaltlandı

Hekimhan’da 4 Mahallenin Yolu Asfaltlandı :Malatya Büyükşehir Belediyesi Hekimhan ilçesinde yol yapım ve asfaltlama hizmetlerini sürdürüyor. Devam eden çalışmalar kapsamında Hekimhan’da 4 mahallede toplam 4.5 kilometrelik sıcak asfalt serimi yapıldı.

Hekimhan ilçesinin Dumlu mahallesinde1 kilometre, Haydaroğlu mahallesinde1.5 kilometre, Yağca Mahallesinde 1 kilometre, Molla İbrahim mahallesinde ise 900 metrelik yol sıcak asfalt ile kaplandı.

Yollarda ilk olarak altyapı çalışması yapan ekipler, yolları standartlara uygun hale getirdikten sonra finişer makinesi ile asfalt serimi yaptı. 4 mahallenin de ulaşım sorununu çözen Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta da Hekimhan’ın Girmana mahallesinde 3.5 kilometrelik sıcak asfalt serimi yapmıştı.

Mahallelerinde yapılan asfalt çalışmasını değerlendiren bölge halkı, uzun yıllardır bekleyen yol sorunlarını Büyükşehir Belediyesi’nin çözdüğünü söylediler. Yaz aylarında pencere açamadıklarını ifade eden bölge halkı, “Yollarımız uzun yıllardır bakım istiyordu. En son asfalt serimi bundan 20 yıl önce yapılmıştı. Çukurlarla dolu yollarımız şimdi çok güzel oldu. Yazın toz-toprak yüzünden kapı pencere açamaz olmuştuk. Şimdi bu derdimiz ortadan kalktı. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*