Pazar , 21 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 34. İstanbul » İBB’den İlçe Belediyelerine Destek
İBB’den İlçe Belediyelerine Destek

İBB’den İlçe Belediyelerine Destek

İBB’den İlçe Belediyelerine Destek :İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Ataşehir’de yaya kaldırımı olmaması nedeniyle büyük tehlike arz eden yol sorununu çözdü.

Kayışdağı Mahallesi Baysal Sokak’ta, yaya kaldırımı bulunmadığı için kalan öğrenciler ve semt sakinleri araç yolunda yürümek zorunda kalıyordu. Çok şikayet konusu olan sokağa, velilerin ve çocukların rahatlıkla yüreyebilmeleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından kaldırım yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde, Ataşehir Arif Paşa İlköğretim Okulu öğrencilerinin okula gidiş ve gelişlerde kaldırım olmadığı için araçlarla aynı yol güzergahını kullanmak zorunda kaldığına ilişkin haberlerin medyada yer almıştı. İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, İBB sorumluğunda olmamasına rağmen sokağa kaldırım yaparak sorunu çözdü.

Uzunluğu 926 metre olan Baysal Sokak üzerine 2 metre genişliğinde kaldırım imalatı yapıldı. Caddenin eski tip ve yetersiz aydınlatma direkleri yenilenerek standartlara uygun hale getirildi. Ayrıca yağmursuyu hattı ihtiyaçları da tespit edilerek görülen eksiklikler giderildi.

Günde yüzlerce kişinin gelip geçtiği sokağın sağında yaya kaldırımı bulunmazken, yine sağ taraftaki boşluğun yetersiz olması nedeniyle burayı kullanmak isteyen yayalar kaza tehlikesi atlatıyordu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*