Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 34. İstanbul » İBB’den İstanbul’un İlçelerine 120 Milyon TL’lik Asfalt Yardımı
İBB’den İstanbul’un İlçelerine 120 Milyon TL’lik Asfalt Yardımı

İBB’den İstanbul’un İlçelerine 120 Milyon TL’lik Asfalt Yardımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un yollarının daha konforlu hale gelebilmesi için asfaltlama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İBB, kendi sorumluluk alanı dışında kalan ara yolların bakım ve onarımı için ilçe belediyelerine 120 milyon TL’lik asfalt yardımında bulundu.

İBB Meclis kararına göre 150 milyonluk rakamın %80’i asfalt, (İSFALT A.Ş) kalan %20 ise park ve bahçeler (AĞAÇ A.Ş – İSTON) için kullanılmış oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatı ile parti ayrımı yapmadan, İstanbul’un 39 ilçesine asfalt yardımını içeren öneri İBB Meclisinde kabul edildi. Her ilçenin nüfusuna oranla belirlenen yardımlar sayesinde İstanbul’un tüm yollarının rehabilite edilmesi amaçlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanında bulunan 4 Bin Km’lik yol ağında, yılda yaklaşık 500 km yolu asfaltlıyor. İstanbul’un çeşitli semtlerinde devam etmekte olan Prestij Caddeleri Projelerinin yanısıra mevcut caddelerin de iyileştirilmesi amacıyla yılda yaklaşık 2 milyon ton asfalt kullanılıyor. Çalışmalar trafiğin olumsuz etkilenmemesi için gece saatlerinde yapılıyor.

İstanbul’un yollarında kullanılan asfalt, İBB şirketi İSFALT A.Ş tarafından gelişmiş teknoloji ve yüksek kalitede üretilerek İstanbulluların hizmetine sunuluyor.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*