Çarşamba , 17 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 58. Sivas » İkinci alt geçit iki ay içinde tamamlanacak
İkinci alt geçit iki ay içinde tamamlanacak

İkinci alt geçit iki ay içinde tamamlanacak

Sivas Belediyesi’nin Gazi Lisesi Kavşağı’nda gerçekleştirmiş olduğu alt geçit çalışması hummalı bir şekilde devam ediyor. Fore kazıkların tamamlandığı ve kazı çalışmalarının yoğunlaştığı projede; altyapıdaki içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının deplasesi de yapıldı.

Çalışmaların devam ettiği Gazi Lisesi Kavşağı’nda; Esentepe mevkiinden gelen araçlar kavşak trafiğine takılmadan alttan Kümbet mevkiine direkt geçecek. Zübeyde Hanım Caddesi ile Buhara Caddesi altgeçitle birbirine bağlanacak. Kavşağın üstünde ise yine dört yoldan trafiğin akışı birbirine bağlanırken sıkışıklığın önüne geçilmiş olacak.

Alanda yapılan çalışmaları inceleyerek bilgi alan Belediye Başkanı Sami Aydın, ekiplere yer yer talimatlar vererek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

MUHTAR DEĞERLİ; “HALKIMIZ ÇOK MEMNUN”
“Yapılan çalışmalardan ötürü başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum.” diyen Kümbet Mahallesi Muhtarı Recep Değerli, “Çalışmalardan halkımızın %95’i memnun, geri kalan kısım ise toz topraktan etkilenenler. Ben muhtar olarak yapılan hizmetten çok memnunum, en ufak bir şikâyetim yoktur. Başkanımıza, başkan yardımcılarına ve çalışanlara çok teşekkür ediyorum.” dedi.

BAŞKAN AYDIN; “İKİ AY İÇERİSİNDE PROJE TAMAMLANACAK”
“Çalışmalar esnasında kısmen de olsa oluşan toz ve toprağa rağmen vatandaşların çok memnun olması bizi mutlu ediyor.” diyen Başkan Aydın ise 3 aylık bir süre içerisinde yapımı planlanan alt geçitte bir ayın geride kaldığını hatırlatarak geri kalan 2 ay içinde projenin tamamlanacağını kaydetti.

Projenin bittiği zaman kolay gibi göründüğünü ancak doğalgaz, elektrik, yağmursuyu ve kanalizasyon gibi altyapıda birçok hatta işlem yapıldığını anlatan Başkan Aydın, “Normal şartlarda altgeçidin içinde birikecek suyu pompa ile tahliye ederken burada alanın doğal eğiminden faydalanarak İstasyon Caddesi’ne bağlayacak bir altyapı çalışması gerçekleştirdik. Ne kadar yağış alırsa alsın inşallah hiç bir sıkıntı oluşturmayacak.” şeklinde konuştu.

Projenin; yeni yapılan Karşıyaka Köprüsü ve DSİ Köprülü Kavşağı’nı Kümbet Bölgesi’nden Mevlana Tüneli’ne, oradan da Alibaba üzerinden Yeni Numune Hastanesi’ne bağlayan ana arter olduğunu kaydeden Başkan Aydın, “Bu yüzden altgeçidin çok büyük önemi var. Tüm ekibe kolaylıklar diliyorum. Şehrimiz için hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*