Perşembe , 22 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 16. Bursa » İstanbul-Bursa- İzmir Otoyolu’nun Kemalpaşa Ayrımı – İzmir Arası Otoyol Kesimi Açıldı
İstanbul-Bursa- İzmir Otoyolu’nun Kemalpaşa Ayrımı – İzmir Arası Otoyol Kesimi Açıldı

İstanbul-Bursa- İzmir Otoyolu’nun Kemalpaşa Ayrımı – İzmir Arası Otoyol Kesimi Açıldı

İstanbul-Bursa- İzmir Otoyolu’nun Kemalpaşa Ayrımı – İzmir Arası Otoyol Kesimi Açıldı :İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nun Kemalpaşa Ayrımı – İzmir arasındaki 20 km’lik otoyol kesimi, düzenlenen törenle yol kullanıcılarının hizmetine sunuldu.

Törene Başbakan Binali YILDIRIM, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU, Karayolları Genel Müdürü İsmail KARTAL ile Kamu ve özel sektör temsilcileri ve İzmirliler katıldı.

Amaçlarının yolları yaparken şehirleri en kısa yoldan ve güvenli bir şekilde birbirine bağlamak olduğunu ifade eden YILDIRIM, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nun sadece İzmir’e, İstanbul’a değil, Manisa, Balıkesir, Bursa, Yalova, Eskişehir, Kütahya, Çanakkale, Aydın ve Denizli’ye de katkı sağlayacağını, yolun 2018’de bitmiş olacağını söyledi.

Törende konuşan Bakan ARSLAN ise 100 bin kişilik ulaştırma ailesi olarak insanlara hizmet etmek ve 2023 hedeflerine yürümek için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu bünyesinde tamamlanarak 20 Ekim 2015 tarihinde trafiğe açılan 6,5 km’lik Kemalpaşa Bağlantı Yolu’na ilave olarak hizmete giren Kemalpaşa Ayr. – İzmir kesimi, güzergâhta yer alan iller ile çevre illerin mevcut sanayi üretimleri ve sanayi yatırım hammaddelerinin karşılıklı olarak tüketim ve üretim merkezlerine taşınmasını kolaylaştıracak ve İzmir Limanı ile yapımı planlanan Çandarlı Limanı’na bağlantıyı sağlayacak.

Kapasitesinin üzerinde trafik yüküne sahip İzmir – Ankara Devlet Yolu’nu kullanarak İzmir’den güneye geçecek transit turizm trafiği, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nu kullanarak şehir merkezine girmeden, proje sonundaki Otogar Kavşağı ile mevcut İzmir Kuzey ve Güney Çevre Otoyolu’nu izleyerek İzmir-Aydın Otoyolu’na bağlanacak. Devlet yolunun Belkahve yönünden araç geçişleri otoyola aktarılarak, İzmir’e giriş trafiği rahatlatılacak.​

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*