Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 21. Diyarbakır » Kamışlo Bulvarı asfaltlanıyor
Kamışlo Bulvarı asfaltlanıyor

Kamışlo Bulvarı asfaltlanıyor

Kentin birçok noktasında asfalt çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havaalanı protokol yolu olan Kamışlo Bulvarı’nı asfaltlıyor. Asfalt çalışmasının ardından protokol yolunda bisiklet yolu ve kaldırım yapılacak, aydınlatma sistemi döşenecek.

Kent merkezine 500 bin ton sıcak asfalt serme, dış ilçe mahallelerinde ise bin 300 kilometre yolda sathi kaplama yapma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havaalanı protokol yolu olan Kamışlo Bulvarı’nı asfaltlıyor. 3 bin 400 metre uzunluğunda, 50 metre genişliğindeki protokol yolunda çalışmalara devam eden ekipler, şuana kadar Kamışlo Bulvarı’nın 2 bin metresine bitümlü ve binder tabakası için 22 bin ton sıcak asfalt serdi.

Yolun bin 400 metrelik kısmına ise yağmur suyu drenajı, temel, alt temel ve PMT çalışmalarının tamamlanmasından sonra bitümlü ve binder tabakası için 17 bin ton sıcak asfalt dökülecek. Protokol yoluna son olarak aşınma tabakası için 12 bin ton sıcak asfalt serilerek Kamışlo Bulvarı tamamlanacak.

Kaldırım ve bisiklet yolu yapılacak

Kamışlo Bulvarı’nda asfalt çalışmasının tamamlanması ile birlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bulvarda kaldırım, bisiklet yolu ve aydınlatma sistemi için çalışmalara başlayacak. Yola gidiş-geliş olmak üzere toplam 6 bin 800 metre uzunluğunda bisiklet yolu inşa edilecek. Kamışlo Bulvarı’ndaki çalışmaların kasım ayı itibariyle tamamlanması bekleniyor.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*